15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ponad 120 policjantów skierowano do zadań związanych z ubiegłotygodniową nawałnicą

2 min read

Ponad 120 policjantów oddziału prewencji z Bydgoszczy i Poznania zostało skierowanych na teren powiatów naszego województwa, gdzie nawałnica sprzed kilku dni wyrządziła największe szkody. Funkcjonariusze przede wszystkim będą zapobiegać ewentualnym kradzieżom, ale też dbać o to by mieszkańcy respektowali zakaz wstępu do lasu. W działaniach wspierają ich mundurowi z tamtejszych komend powiatowych, ale także strażnicy leśni.

Każdego dnia tereny, przez które przeszła kilka dni temu nawałnica są objęte szczególnym policyjnym nadzorem. Dzisiaj (18.08.17) w pomoc mieszkańcom powiatów sępoleńskiego, tucholskiego i żnińskiego, a więc tam, gdzie wichura wyrządziła największe straty, zaangażowali się policjanci oddziału prewencji z Bydgoszczy, ale także ze stolicy sąsiedniego województwa wielkopolskiego. Ponad 120 funkcjonariuszy będzie dbało o to, by nie dochodziło do przestępstw, głównie kradzieży powalonych drzew czy zniszczonych domostw.

Policjanci będą również przypominać okolicznym mieszkańcom i wszystkim, których spotkają na swojej drodzy, by respektowali zakaz wejścia do lasu. Na terenach tych bowiem nawałnica powaliła połacie drzew, ale są też i takie, które wymagają jeszcze wycięcia. Wiszące gałęzie czy konary zagrażają bezpieczeństwu.

Mundurowi będą także zwracać uwagę na zerwane lub uszkodzone i jeszcze niezabezpieczone linie energetyczne czy inne przedmioty, aby zapobiec potencjalnej tragedii.

Policjantów oddziałów prewencji z Bydgoszczy i Poznania wspierać będą oczywiście funkcjonariusze z miejscowych jednostek powiatowych.

W powiecie żnińskim w działania włączyli się także strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gołąbek, a w tucholskim z Nadleśnictwa Tuchola.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook