27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ponad 50 policjantów działało w świąteczny weekend

1 min read

SONY DSC

Od piątku do poniedziałku (8-11.11.2019r.) na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania pt. „Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend”. W ramach tej akcji tucholscy policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. Podczas tych działań nie odnotowano żadnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

Kolejny już długi listopadowy weekend był czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 55 tucholskich policjantów. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi prócz pomiarów prędkości zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas tych czterech dni na terenie naszego powiatu doszło do dwóch niegroźnych kolizji. Przyczynami tych zdarzeń drogowych były nieprawidłowe wymijanie i stan nawierzchni. Tym razem nie odnotowano amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Cieszy fakt, że liczba świadomych kierowców rośnie, co ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nie zapominajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook