13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Popis radnego w kwestii mediów lokalnych

2 min read

telewizja cyfrowaSprawa umknęła chyba wszystkim mediom, które zawitały na ostatnią sesję Rady Miasta. Jeden z radnych, zapewne wiedziony troską o rozpowszechnienie absolutnie kapitalnych działań z zakresu kultury i sztuki, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi zaproponował, aby przynajmniej niektóre imprezy rozpowszechniać przez…

Tutaj pada nazwa konkretnego medium, które mówca uznał, za jedyne. Otóż…, chyba najwyższy już czas uzupełnić wiedzę nie tylko tego konkretnego radnego, ale również pozostałych. Panie, panowie, uprzejmie informujemy o tym, że tak się składa, że bez naszego udziału i wysiłku znaleźliśmy się w XXI wieku. To taki specyficzny czas, gdzie długopis zastąpiło urządzenie peryferyjne domowego komputera osobistego, zwane popularnie… klawiaturą. To cena informatyzacji świata, który korzysta z potężnego narzędzia, zwanego popularnie światową siecią, lub bardziej lubieżnie… Internetem.

 

Wraz z nim rozwinęło się coś zupełnie nieoczekiwanego! Papierową, tradycyjną prasę, zastępują właśnie wydawnictwa elektroniczne, które prócz tego, że oferują tradycyjny tekst i fotografie, mają w zasobach również materiały filmowe. Złośliwcy nazwali takie zjawisko witrynami multimedialnymi, o których uczą się w szkołach naprawdę bardzo młodzi ludzie, a dzięki kolejnym projektom unijnym, również osoby w kwiecie wieku. Zapiszcie się! To nie boli!

 

Tak się jakoś złożyło, że Powiat Tucholski jest jednym z nielicznych, który posiada prawdopodobnie największą ilość wydawnictw elektronicznych w Polsce. To po części zasługa TOKiS-u, który w tej materii stał się prekursorem. Bardzo cieszymy się z tego, że zdrowa konkurencja ( nas to nie dotyczy, wyznaczyliśmy swoje, niezależne standardy) wśród pozostałych  działa mobilizująco na inne media i to między sobą. Ba, mało tego z niektórymi próbujemy nawet współpracować, ale marnie nam to wychodzi! Cóż, niezależność, niewielu na nią stać.

 

Państwo Radni, reasumując, jesteśmy w zasięgu takich mediów jak:

 

 1. Radio Pik
 2. Radio Weekend
 3. Gazeta Pomorska
 4. Tucholainfo
 5. TOKiS – PRESS
 6. TOKiS TV
 7. TOKiS – PRESS PATROL
 8. Tuchola24
 9. Reporter 24 (zapewne do wyborów)
 10. Tygodnik Tucholski (najstarsze medium w powiecie)
 11. Fora tematyczne i specjalne
 12. Portale instytucjonalne
 13. Portale gminne i powiatowe
 14. Portale prywatne
 15. Blogi tematyczne i społeczne.

 

Warto także napomknąć o tym, że lokalne media elektroniczne, skupiają największa liczbę Czytelników,  przekazywane przez nie  informacje są gratisowymi, inaczej… Czytelnik otrzymuje darmową możliwość śledzenia informacji na bieżąco, bez konieczności wychodzenia z domu (jakże ważne dla osób poszkodowanych przez los). Każdą informację powieloną we wszystkich dostępnych mediach przeczytają nie setki, czy tysiące, a miliony Czytelników, widzów, słuchaczy nie tylko w Polsce, ale również daleko od jej granic.

____________________________________

Uwierzcie, bo rzeczywistość przed wyborami będzie bolesna.

 

(red.)

 

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook