13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

POPISY INZU DRIFT TEAM w MOTO BORACH 2014

3 min read

Inzu Drift Team powstał w 2009 roku, zrzeszając ludzi dla których drifting to styl życia i wielka pasja.


Zorganizuje pokazy driftingu, chętnie wspomaga akcje charytatywne. Od II połowy 2011 rozpoczął rywalizację na polskiej scenie driftingowej, od samego początku mocno zaznaczając silną pozycję wśród startujących kierowców, dwukrotnie wygrywając zawody. Team posiada 3 kierowców oraz 3 driftowozy marki BMW z silnikami V8.

Drifterzy:

Dariusz Imbiorowicz
Michał Kłosowski
Michał Karnecki

Sukcesy:

2012r:

I miejsce na II rundzie Driftingowego Pucharu Bałtyku, Koszalin
IV miejsce na III rundzie Driftingowego Pucharu Bałtyku, Koszalin
I miejsce na IV rundzie Driftingowego Pucharu Bałtyku, Koszalin
II miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012 Driftingowego Pucharu Bałtyku
2011r:

– III miejsce na zakończeniu sezonu motorowego, Koszalin

Czym jest drift? To technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego.

Techniki driftu

 • Linking − polega na przeniesieniu większej części masy auta na przednią część pojazdu za pomocą krótkich, lecz energicznych naciśnięć pedału hamulca w momencie, gdy rozpoczyna się zakręt. Wtedy koła tylnej osi tracą przyczepność i rozpoczyna się poślizg samochodu.
 • Clutch Kick − tzw. „strzał sprzęgłem”, polegający na chwilowym naciśnięciu pedału sprzęgła, zredukowaniu biegu i bardzo szybkim, energicznym puszczeniu go w trakcie przejeżdżania przez zakręt. Powoduje to gwałtowną utratę przyczepności kół.
 • Lift Off Drift (Race Drift, Kensei Drift) − wykonuje się ją przy wejściu w zakręt puszczając na krótko pedał gazu, efektem czego jest powstanie niewielkiej nadsterowności powodującej poślizg, który kontroluje się operowaniem pedałem gazu i kontrowaniem kierownicą. Technika ta używana jest przy większych prędkościach w łagodniejszych zakrętach.
 • Feint Drift − przed zakrętem wykonuje się skręt w kierunku przeciwnym do kierunku zakrętu, a następnie gwałtownie skręca się kierownicą we właściwą stronę rozpoczynając w ten sposób poślizg.
 • Dirt Drop Drift (Ground Drift) − polega na wyjechaniu tylną osią poza tor, gdzie przyczepność opon jest dużo mniejsza, co staje się przyczyną poślizgu.
 • E-Brake Drift (Emergency Brake Drift, Side Brake Drift) − najbardziej znana technika, polega na zaciągnięciu hamulca ręcznego przy wciśniętym sprzęgle, w momencie wchodzenia w zakręt.
 • Jump Drift − tzw. „podskok”, wykonuje się go na zakręcie przejeżdżając przez tarkę tylnym kołem, które w tym momencie podskakuje i można dzięki temu uzyskać chwilowy brak przyczepności oraz nadsterowność samochodu.
 • Long Slide Drift − jest to długo trwający drift, rozpoczyna się go za pomocą np. hamulca ręcznego dużo wcześniej przed zakrętem. Wymagana jest do tego duża prędkość samochodu.
 • Power Over − technika polegająca na mocnym naciśnięciu pedału gazu w momencie wchodzenia w zakręt. Wskutek buksowania kół samochód traci przyczepność i przechodzi w poślizg kontrolowany. Dodatkowym efektem wizualnym jest duża ilość dymu z opon. Technikę tę można wykonać tylko jeśli auto dysponuje wysoką mocą silnika (zob. muscle car).
 • Manji Drift − technika polegająca na driftowaniu zazwyczaj na prostym odcinku drogi od jednej krawędzi drogi do drugiej.
 • Kansei Drift – technika ta jest wykonywana przy prędkościach z jakimi się ściga na wyścigach. Polega ona na tym że wchodząc w zakręt należy odpuścić gaz i skręcić mocniej do środka zakrętu by tył auta stracił przyczepność dzięki czemu nie traci się ekstra prędkości na zapoczątkowaniu drift’u.

Drift to adrenalina, pasja, czasami sposób na życie, a przede wszystkim koszty. Ci wspaniali chłopcy godnie reprezentują nasz powiat i województwo, są jednymi z najlepszych ambasadorów Powiatu Tucholskiego i… są zdani prawie całkowicie na siebie. Dlaczego, skoro mają talent i tak spektakularne sukcesy? Dowód? Proszę bardzo…

_____________________
(red.)

Fecebook – profil drużyny.

Wikipedia

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook