29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PORZUCONE WRAKI AUT: Fiat i Mazda idealne na… żyletki

2 min read

PORZUCONE WRAKI AUT – to nowy dział naszego portalu w którym będziemy walczyć dokładnie z tym problemem.

Jeszcze kilkanaście lat temu taka sytuacja w POLSCE wydawał się nie do pomyślenia – samochód, mroczny przedmiot pożądania wszystkich tych, który marzyli o uniezależnieniu się od środków komunikacji publicznej. Dzisiaj wszystko się zmieniło, wiele rodzin ma dokładnie tyle pojazdów, z ilu członków się składa. Sytuacja ekonomiczna Polaków zmieniła się, podobno na lepsze. Niestety, ułomne prawo doprowadziło do paradoksów, gdzie zezłomowanie zdezelowanych pojazdów jest kosztowne. Efekt? Na ulicach pojawiły się opuszczone wraki. Policja i tak ma ułatwione zadanie,ponieważ wraki posiadają jeszcze tablice rejestracyjne, ustalenie właścicieli nie nastręcza większych problemów. Dzięki naszym Widzom i Czytelnikom otrzymujemy informacje o tych pojazdach i miejscach, gdzie stoją. Ledwie kilka godzin temu w naszym profilu Facebooka rozpoczęliśmy akcję, a już nadchodzą pierwsze fotografie i opisy miejsc, gdzie porzucone są wraki.

Pierwszy, to Fiat od wielu dni zaparkowany przy ulicy al. LOP w Tucholi, tuż przy zamkniętym barze Alibaba. Pojazd jest uszkodzony, nie zdolny do jazdy, do kogo należy? Możemy tylko się domyślać…

Kolejny wrak dotarł do nas z bardziej odległego miejsca, to Mazda 323, która od prawie dwóch miesięcy porzucona stoi w Rudzkim Moście, w pobliżu znanej restauracji. Miejsce o tyle eksponowane, że często  stoi tutaj patrol policyjny, kontrolujący prędkość.

Mamy sygnały, że wraków jest więcej, odnajdziemy je wszystkie, to już tylko kwestia czasu…


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook