28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

2 min read
30 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, którego głównym tematem było przygotowanie służb, inspekcji i straży do sezonu letniego.

W spotkaniu uczestniczyli Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego Pani Małgorzata Oller, przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Pan Maciej Karolak,  Dyrektor Tucholskiego Parku Krajobrazowego Pan Remigiusz Popielarz,  przedstawiciele nadleśnictw z terenu Powiatu Tucholskiego, przedstawiciele służb, inspekcji i straży oraz samorządów gminnych.

Tematem obrad Komisji było w szczególności przygotowanie służb, straży i inspekcji do zabezpieczenia sezonu letniego a także omówienie aktualnego stanu bezpieczeństwa i zagrożeń występujących na obszarze powiatu oraz realizacja Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2015 – 2018.

Policja, Straż, Sanepid i Weterynaria informowały o prowadzonych przez siebie kontrolach i akcjach prewencyjnych. Kontrolowane są obiekty letniego wypoczynku, kolonie, obozy, a także  kąpieliska i miejsca przeznaczone do kąpieli.  Przeprowadzona zostanie m.in. kontrola uczestników spływów kajakowych  na Brdzie.

Podczas posiedzenia Komisji omówiono kwestię występowania na terenie naszego powiatu wilków. Przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Pan Maciej Karolak podkreślił, iż brak jest bezpośredniego zagrożenia w związku z przebywaniem tychże zwierząt na naszym terenie. Pan Maciej Karolak zapewnił, że dotąd nie było w naszym kraju potwierdzonego przypadku ataku na człowieka, a szkody wyrządzane przez wilki są bez porównania niższe niż szkody wyrządzane np. przez bobry czy zdziczałe psy. Monitorowanie zachowania zarówno dzikich, jak i zdziczałych zwierząt, jest podstawą zachowania bezpieczeństwa, dlatego też mieszkańcy są proszeni o informowanie właściwych służb o każdym nietypowym incydencie.

Warto pamiętać, że każdy kontakt z dzikim zwierzęciem – może skutkować zarażeniem wścieklizną. Pozostawmy więc naturę samej sobie – zdrowe zwierzęta atakują wtedy, gdy same czują się zagrożone.

Pan Starosta Michał Mróz dziękując wszystkim uczestnikom za udział w posiedzeniu komisji, pozytywnie ocenił przygotowanie służb, straży i inspekcji do sezonu letniego, co  w istotny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i osób wypoczywających w Borach Tucholskich.


(tucholski.pl)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook