15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poświąteczny raport drogowy

1 min read

Zakończyły się działania „Bezpieczny weekend- Wielkanoc”. Policjanci kontrolowali m.in. prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego doszło do 6 zdarzeń drogowych, z których jedno zakończyło się tragicznie.

Świąteczny weekend był czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. W trakcie prowadzonej akcji tucholscy mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które to mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Możemy do nich zaliczyć: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Podczas ostatnich czterech dni na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji i wypadku. Przyczyną tych mniej groźnych zdarzeń drogowych było głównie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Finał wypadku, do którego doszło w sobotę (20.04.19r.) okazał się tragiczny. Kierujący motocyklem, 42-letni mieszkaniec gm. Gostycyn poniósł śmierć. Z wstępnych relacji policjantów wynika, że kierowca z nieustalonych dotąd przyczyn, na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Tucholscy śledczy prowadzą czynności ukierunkowane na ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia. Policjanci wskazują, że istotną rolę w prowadzonym postępowaniu, może odegrać opinia biegłego.


sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook