5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poświąteczny raport drogowy

1 min read

W niedzielę (27.12.2020r.) zakończyły się działania „Świąteczny Weekend”, które rozpoczęły się w ubiegły czwartek. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. W trakcie tej akcji na drogach powiatu tucholskiego nie odnotowano żadnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

Podczas „Świątecznego Weekendu” (24-27.12.20r.) nad bezpieczeństwem, na drogach naszego powiatu czuwało blisko 40 tucholskich policjantów. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Możemy do nich zaliczyć: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

W trakcie tych czterech dni na terenie powiatu tucholskiego doszło do 5 kolizji. Przyczynami tych mniej groźnych zdarzeń drogowych były m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości i nieustąpienie pierwszeństwa. Tym razem nie odnotowano amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Cieszy fakt, że liczba świadomych kierowców rośnie, co ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook