16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Znalazło się serce i nadzieja, czyli… potoki ciepłych słów…

1 min read

… popłynęły do nas dzisiaj z Kęsowa i Jeleńcza. Minęło niewiele tygodni od chwili, gdy przyłączyliśmy się do akcji upowszechnienia sprawy związanej z remontem niezwykłego obiektu sakralnego – uroczego kościółka w malowniczym, zapisanym złotymi zgłoskami w historii Polski – Jeleńczu.

W trakcie remontu…

Oczywiście, największym problemem były kwestie finansowe. Staraliśmy się uświadomić mieszkańcom lokalnej społeczności fakt, że wspaniała budowla warta jest restauracji, inaczej obróci się w przysłowiową ruinę.

Przed remontem kopuły.

To wielkie dzieło Księdza Proboszcza Rafała Witty, pomogły władze Gminy Kęsowo, pomogło wielu ludzi dobrej woli. Wspaniały zryw, dzisiaj kopuła jak dawniej, połyskuje w świetle słonecznym, jak perła pośrodku wzgórz. Remontu kopuły i przyległych daszków, dokonała brygada budowlana niezwykle rzetelnej firmy – Wysoccy z Chojnic. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, w firmie pracują fachowcy najwyższych lotów. Mają na swoim koncie wiele sukcesów, ich pracę podziwiają również mieszkańcy Tucholi, a to za sprawą wzorowo odbudowanego muru cmentarnego, który jest kopią starego. Artyzm? Niezwykła pieczołowitość w odtworzeniu szczegółów? Wszystko się zgadza – kapitalni fachowcy i co najważniejsze – dotrzymują danego słowa.

______________________________

Dziękujemy, zrobiliśmy to z przyjemnością. Cieszymy się wspólnie, że obiekt przetrwa kolejne 100 lat!

TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook