28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy po raz drugi

2 min read
22 kwietnia 2016 r. po raz drugi w nowej formule łączącej edukację z rynkiem pracy odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Imprezę zorganizowano w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Zenon Poturalski Wicestarosta Tucholski, witając serdecznie przybyłych gości, wystawców, uczniów i osoby poszukujące zatrudnienia. W uroczystości otwarcia między innymi udział wzięli: Piotr Król Poseł na Sejm RP,  Małgorzata Oller Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego, Halina Janowska – Giłka Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego, Jerzy Kowalik Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi, Paweł Cieślewicz Przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi, Artur Janas Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, Henryka Dziurzyńska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tucholi. Goście skierowali słowa uznania do organizatorów za przygotowanie przedsięwzięcia oraz życzenia dla wszystkich przybyłych na targi wyboru najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej, uczelni lub znalezienia zatrudnienia.

W Targach uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne działające na terenie powiatu tucholskiego, zaproszone wyższe uczelnie, doradcy zawodowi, pracodawcy, agencje zatrudnienia, OHP Bydgoszcz, Państwowa Inspekcja Pracy Bydgoszcz oraz powiatowy i wojewódzki urząd pracy.

Na tegorocznych Targach wystawiło się aż 45 firm z regionu z propozycjami ofert pracy, co jest dużym skokiem w porównaniu  z rokiem ubiegłym gdzie wystawców było około 20.

Targi przyciągnęły dużo młodzieży ze szkół gimnazjalnych, a szkoły ponadgimnazjalne prześcigały się w pomysłach na zainteresowanie swoją ofertą. 

_______________________

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook