19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Prawda

2 min read

Zdjęcie: w kinie Kryterium trwa projekcja pierwszego filmu z konkursu pełnometrażowego - OD PEŁNI DO PEŁNI w reżyserii Tomka Szafrańskiego | po seansie zapraszamy do Galerii Bałtyckiej na spotkanie SZCZEROŚĆ ZA SZCZEROŚĆ z odtwórcą roli wujka Filipa - JERZY BOŃCZAKIEM, które poprowadzi MAX CEGIELSKITo zupełnie kapitalna postać, kojarzona od zawsze z charakterystycznymi rolami w znanych polskich produkcjach, chociaż nie tylko. Niezwykły talent aktorski zaowocował ukierunkowaniem w stronę komedii. Nie ma niczego trudniejszego, niż inteligentne rozśmieszanie publiczności. U pana Jerzego Bończaka, jest to bez wątpienia naturalny dar, choć w żaden sposób nie można go utożsamiać z satyrą, przynajmniej dzisiaj.  Zaskoczeniem dla wielu stał się kolejny z talentów – reżyserski i jego potwierdzenie –  spektakl „PRAWDA”.

„Prawda” to fenomenalna komedia trzydziestoletniego Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru, analizuje zakamarki ludzkiej duszy. Pokazuje zgubne skutki zatajania prawdy w pewnych sytuacjach życiowych, od korzyści płynących z jej przemilczenia, po kłopoty związane z jej wyjawieniem.

Bohaterowie „Prawdy” rozmawiają ze sobą „szczerze” o miłości.  Ale czy kłamią? Czy tylko nie mówią całej prawdy i tylko jedno z nich kłamie? Czy wszyscy są nieszczerzy we wzajemnych relacjach? Jaka jest prawda? Niestety, każdy ma swoją! A może po prostu rację miał ksiądz Tischner mówiąc, że są trzy rodzaje prawdy: moja prawda, twoja prawda i gó… prawda?

 

Kapitalny spektakl wystawił teatr Horzycy w Toruniu właśnie dzisiaj o 16 i 19-stej. Sztukę podziwiać możemy w wielu miejscach Polski, również w małych miasteczkach. Podczas spektaklu zachwycamy się talentem: Małgorzaty Pieczyńskiej, Magdaleny Wójcik, Piotra Cyrwusa, Polka oraz samego Jerzego Bończaka.

 

(red)mrf

Fot. profil Facebook Jerzy Bończak

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook