23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Prawie ćwierć tysiąca rowerzystów wzięło udział w rajdzie rowerowym w Legbądzie!

2 min read

3 października br. odbył się III Rajd Rowerowy w Legbądzie pod patronatem Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego, w ramach lokalnej akcji sportowej Programu WF z klasą. Na start przybyło blisko 230 sympatyków dwóch kółek, którzy przyjechali do nas z Tucholi, Kiełpina, Raciąża, Stobna, Sołectwa Legbąd, Czerska. Organizatorem aktywizacji społeczności była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Tucholi.

Otwarcia imprezy dokonali: Burmistrz Tadeusz Kowalski oraz Dyrektor SP w Legbądzie Barbara Drewczyńska. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi objaśnili zasady poruszania się po drogach publicznych oraz przedstawili zasady zachowania bezpieczeństwa. Peleton cyklistów prowadzili: Burmistrz Tucholi, Dyrektor szkoły, ks. Proboszcz Parafii pw. NSPJ w Legbądzie.

Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich, uczestnicy przemierzyli około 18 km. Na trasie rajdu panie z KGW i świetlicy wiejskiej w Rzepicznej przygotowały pyszny poczęstunek dla rowerzystów. Po powrocie do świetlicy wiejskiej w Legbądzie na cyklistów czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez kucharki ze szkoły w Legbądzie.

Po wspólnym świętowaniu nadszedł czas na konkurs wiedzy o Borach Tucholskich. Do wygrania było 20 nagród rzeczowych, które ufundowała szkoła oraz 2 rowery, których fundatorem był Burmistrz Tucholi. Dwóch uczestników rajdu spośród, których zostały rozlosowane nagrody panowie: Tomasz Stybaniewicz i Paweł Redlarski, przekazali swoje nagrody do następnego rozlosowania wśród uczestników rajdu. Gdy emocje sięgnęły zenitu i do wygrania były rowery, Marysia wylosowała szczęśliwy pierwszy numerek 343, pytanie brzmiało: Jak się nazywa Burmistrz Tucholi? Zwyciężczyni pani Romana Redlarska znała odpowiedź na pytanie, również okazała wielkie serce i zrzekła się nagrody (rower) na rzecz następnego losowania – dzięki temu na rowerze odjechała Dorota Maluchnik.

Drugi rower wygrała mieszkanka Legbąda, nieodłączna towarzyszka naszych wszelakich imprez sportowych, najstarsza uczestniczka imprezy, pani Wera Domżalska. Najmłodszym uczestnikiem rajdu został Aleksander Murawski. Na koniec rozlosowano również nagrody pocieszenia w formie koszulek.

Składamy serdeczne podziękowania za wysoką frekwencję. Cieszymy się, że sportowe akcje łączą naszą społeczność szkolną oraz środowiskową. Dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim służbom zabezpieczającym rajd: panom strażakom z OSP w Legbądzie, policjantom z Komendy Powiatowej w Tucholi, służbom medycznym – pani Żanecie Glaner i panu Krystianowi Koślińskiemu, księdzu proboszczowi Sławomirowi Mówińskiemu, paniom ze świetlicy wiejskiej w Legbądzie i Rzepicznej, paniom sołtys z Legbąda, Rzepicznej i Klocka.

______________________

http://www.tuchola.pl/ za

Szkoła Podstawowa w Legbądzie

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook