14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Projekt: „Doposażenie bazy do kształcenia praktycznego w zawodach rolniczych” i spore pieniądze do wykorzystania

2 min read

Powiat Tucholski rozpocznie w najbliższych tygodniach rozbudowę Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej na potrzeby Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi, który kształci uczniów m.in. w zawodach rolniczych. Nie zabraknie pieniędzy na zakup nowego ciągnika, maszyn rolniczych i komputerów. Całość ma kosztować 700 tys. zł.

Sukcesem zakończyły się prace trwające od lipca 2013 roku nad przygotowanym wnioskiem o dofinansowanie projektu pn. „Doposażenie bazy do kształcenia praktycznego w zawodach rolniczych”, złożonym w  ramach Działania 3.1 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej”, w ramach Osi Priorytetowej 3 „Rozwój infrastruktury społecznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Dyrektorzy Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi oraz Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi opracowali wniosek w ramach, którego na terenie TCEZ ma powstać wydzielona strefa kształcenia praktycznego dla zawodów rolniczych. Od września 2014 r. uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach zblokowanych składających się z dwóch części – wykładu oraz zajęć praktycznych.

W ramach prac remontowych wykonana zostanie adaptacja i przystosowanie pomieszczeń pomocniczych TCEZ na cele dydaktyczne.  Powstanie pracownia wyposażona w wysokiej jakości sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem zawodowym oraz stanowiskiem dydaktycznym dla nauczyciela. Planowana jest również wiata na maszyny rolnicze, część socjalna i sanitariaty.

Z racji oddalenia od szkoły gruntów edukacyjnych w projekcie zaplanowano również zakup samochodu osobowego typu BUS, którym młodzież będzie dowożona na zajęcia.

Mamy nadzieję, że wraz z zakończeniem realizacji projektu na bazie TCEZ powstanie nowy ośrodek egzaminacyjny dla przeprowadzania praktycznej części egzaminów kwalifikacyjnych w zawodach rolniczych.  Uczniowie natomiast będą odbywać zajęcia polegające na połączeniu teorii z praktyką, co pozwala na szybsze przyswajanie wiedzy poprzez wykorzystanie jej podczas wykonywania ćwiczeń – wyjaśnia Dorota Gromowska Starosta Tucholski.

____________________

(red.)

Informacja powierzona.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook