16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Promesa w wysokości 350 tys. zł powędruje do Drożdzienicy

1 min read

Napłynęły do nas dobre wiadomości, tym razem z Bydgoszczy, dotyczyć one będą mieszkańców maleńkiej Drożdzienicy w gminie Kęsowo.

Jutro tj. w piątek 30 czerwca o godzinie 9.00 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Jagiellońskiej 3 w Bydgoszczy nastąpi uroczyste wręczenie promesy w wysokości 350 tys. zł na remont sali w Drożdzienicy (Zespół Szkół w Kęsowie – punkt filialny w Drożdzienicy).

W wydarzeniu wezmą udział: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski. Starostwo Powiatowe w Tucholi reprezentować będzie pan Jerzy Kowalik.

Zadanie (promesa) dotyczy remontu sali gimnastycznej  szkoły filialnej w Drożdzienicy Zespołu Szkół w Kęsowie. Szkoła filialna stanowiła w latach poprzednich samodzielną szkołę. Następnie szkoła w Drożdzienicy została punktem filialnym Zespołu Szkół w Kęsowie. Najpierw 6-letnim, a później 3-letnim.

Wichura uszkodziła dach budynku, uszkodzone zostały też opierzenia dachu i rynny. Ponadto zalane zostały ściany zewnętrzne i wewnętrzne, podłogi. Doszło do wypaczenia drzwi i okien, więc z pewnością przyda się odrobina grosza na to, aby doprowadzić obiekt do normalności.

Gratulujemy mieszkańcom.


Na pdst. informacji od pana Jarosława Jakubowskiego
Doradcy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Dziękujemy.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook