12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Promocja gm. Lubiewo w oparciu o materiały dedykowane

2 min read

Prawidłowa i co najważniejsze, skuteczna promocja gminy w kraju i zagranicą, to proces długotrwały, wieloetapowy, wymagający dużo pracy, pasji i pieniędzy – jednak nie od razu. Zdecydowanie należy położyć nacisk na to, aby wpierw wyedukować radnych, którzy o promocji zwykle nie mają zielonego pojęcia, choć powinni mieć minimum wiedzy i na ten temat. Chodzi o pieniądze, które gmina zarobi prędzej czy później inwestując w to, co ma najlepsze i czym może się podzielić np. z turystą.

Ułatwione zadanie mają te gminy, które mogą w swoich działaniach promocyjnych oprzeć się na naturalnych walorach przyrodniczych, turystycznych, historycznych. Jeziora, zabytki, pomniki przyrody, miejsca związane ze znanymi postaciami mogą stać się magnesem dla turystów. Jeśli ich brakuje, atutem mogą stać się rozwiązania instytucjonalne np.: zwolnienie z podatków, współpraca z najbliższym uniwersytetem, założenie specjalnej strefy ekonomicznej, albo wymyślenie czegoś nowego, co stanie się znakiem rozpoznawczym gminy np.: założenie innowacyjnego muzeum, postawienie charakterystycznej budowli, czy stworzenie wyjątkowego parku rozrywki. Gdy wiemy już co promować, zastanówmy się, jakie narzędzia mamy do dyspozycji, by reklama trafiła do jak największej liczby odbiorców i była skuteczna.

Gmina Lubiewo odrobiła lekcję i właśnie wypuściła folder, który powstał dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorców działających na terenie Gminy Lubiewo. Folder ma postać cienkiej książeczki promującej nie tylko walory gminy ale i biznesy przedsiębiorców. Dodatkowo w środku zawiera doskonale przygotowaną mapę gminy ( Pani Wioletto, doskonała robota!) z naniesionymi najważniejszymi punktami, istotnymi dla każdego odwiedzającego gm. Lubiewo. Już za chwilę gotowy produkt zostanie rozesłany w różne, kluczowe dla turystyki i przedsiębiorczości miejsca. Tak to się robi!

Przykład folderu nie jest jedynym przedsięwzięciem reklamującym gminę, bo już za chwilę pojawią się specjalne witacze, które podziwiać będziemy przy głównych arteriach biegnących przez gminę Lubiewo. Obejrzeliśmy projekty, są imponujące i przyciągają uwagę. Wkrótce je pokażemy.


(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook