16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Proszę, przekaż Mateuszowi 1% podatku

2 min read

Mateusz to wspaniały chłopak, narażając swoje życie uratował dwa inne. Zapłacił za to wysoką cenę, opowiemy o tym przy sposobności. Próbujemy mu pomóc, podobnie jak naszej Natalce Nerwińskiej, którą już Państwo poznaliście, dzięki naszemu portalowi.[Przyp. Mariusz R.Fryckowski]

21- letni Mateusz Wołek z Bliżyc, woj. Śląskie pięć lat temu w czasie wycieczki szkolnej uległ nieszczęśliwemu wypadkowi na rzece Dunajec ( wywrócenie łodzi z winy flisaka ). W wyniku wypadku Mateusz doznał uszkodzenia mózgu.

Dziś chłopiec leży w łóżku bez kontaktu słownego, ma niedowład cztero- kończynowy. Wymaga ciągłej rehabilitacji ruchowej, usprawniania ruchowego, manualnego i logopedycznego. Rehabilitacja ta przynosi pozytywne efekty.

Aby ona miała przebiegać sprawnie potrzebne są na ten cel środki finansowe. Mateusz jeździ ze mną na turnusy rehabilitacyjne do Ośrodka Rehabilitacyjnego „Neuron” w Bydgoszczy. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego wynosi w przybliżeniu 9500 złotych za 1 miesiąc pobytu.

W związku z tym zwracam się z apelem do ludzi dobrej woli, aby przekazali 1 % swojego podatku na rzecz rehabilitacji chłopca. W związku z tym, że Mateusz korzysta z konta Organizacji Pożytku Publicznego mogą Państwo w rozliczeniu PIT przeznaczyć na rehabilitację mojego syna 1% swojego podatku na niżej podane konto. W związku z uproszczeniem formalności przy rozliczaniu się w tym roku w rubryce wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego należy podać nazwę Fundacji i jej numer KRS, 1% podatku należnego, z dopiskiem Mateusz Wołek w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”. Wszystkim, którzy przyczynią się do przekazania podatku z góry dziękuję – Władysław Wołek

 

A oto konto Fundacji:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
KRS 0000037904
PKO BP15/o Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
hasło: „Mateusz Wołek”
 

Jak wypełnić PIT

Przykładowo wypełniony PIT

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook