14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Prywatne Biuro Pośrednictwa Pracy „COR” już działa!

2 min read

W skutecznym poszukiwaniu zatrudnienia absolutnie nie możemy polegać na skostniałym i sformalizowanym tworze pod nazwą  Powiatowy Urząd Pracy. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, przyjęta specyfika działania PUP ogranicza się w większości przypadków do udzielania dotacji, szkoleniach po których niewiele zyskujemy. Jedynym i skutecznym w działaniu antidotum są agencje zatrudnienia i właśnie tak powstała w styczniu 2014 roku w Tucholi.

bppcorOdwiedziłem nowo powstałą firmę dzisiejszego popołudnia i to bez jakiejkolwiek zapowiedzi. Biuro mieści się przy ul. Świeckiej 66 w Tucholi w budynku, który dzierżawi m.in. znana firma ochroniarska. Punkt pracuje bez wytchnienia od poniedziałek do piątku w godzinach od  9.00-17.00. Firma nie zajmuje się kwestiami zatrudnienia w mieście i w jego okolicach, wręcz przeciwnie. Priorytetem jest pomoc w znalezieniu zatrudnienia w Holandii, gdzie kluczową wydaje się być sprawa rekrutacji i selekcji pracowników poszukujących pracy właśnie tam.

Lokalny patriotyzm podpowiada, że to działanie jest dalekie od tego, które my założyliśmy, ale od czegoś trzeba zacząć, może w przyszłości firma zmieni nieco swój zakres w zależności od rozwoju sytuacji na polskim, osobliwym, tucholskim rynku pracy.

Aby skutecznie przejść ścieżkę kwalifikacyjną, kandydat  zaopatrzyć się musi w niezbędne dokumenty:

– CV

– List Motywacyjny

– Ksero Dowodu Osobistego

– Potwierdzenie o niekaralności

– Ksero Świadectwa Ukończenia Szkoły lub Dyplomu ukończenia studiów

– Certyfikaty, Świadectwa Ukończonych Kursów, Dyplomy,  Świadectwa pracy i inne dokumenty potwierdzające Państwa kwalifikacje

Oczywiście można się zarejestrować On – line.

Bliższe informacje można otrzymać udajac sie do biura osobiście, warto także skorzystać z telefonu: tel. 78 540 6003.

Zapytałem również o kwestie wynagrodzeń i opłat, które pobiera firma jako swój zysk. Jest to ściśle określona kwota, którą odciąga się od pensum – uczciwe postawienie sprawy.

Oferta firmy wydaje się być kuszącą, jednak jak zawsze zalecamy wnikliwą analizę oferty oraz tradycyjną już ostrożność, aby później nie być rozczarowanym.

Nowej firmie życzymy wielu sukcesów i oczywiście trzymamy kciuki za dalszy rozwój z korzyścią dla wszystkich stron.

__________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook