31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przebudowa ulic: Słonecznej, Dębowej i Zaułek w Kęsowie

2 min read

Nie ukrywajmy wreszcie tego, że w tej gminie dzieje się wręcz nienaturalnie wiele dobrego. Praktycznie, zwłaszcza ostatnio, każdego tygodnia dostrzegamy coś nowe zmiany. Owo nowe, to inwestycje, gdzie? Ostatnio w Kęsowie.

Tym razem decyzja o przebudowie trzech ulic, to prawdziwy „koncert” firmy, która wykonuje zadania w iście olimpijskim tempie. Odwiedziliśmy właśnie ten rejon Kęsowa, bez zapowiedzi, jak zawsze, z zaskoczenia. Przez chwilę było nawet zabawnie, ponieważ nasz reporter został wzięty za… przedstawiciela nadzoru budowlanego. Czy przez to coś się zmieniło? Nie było takiej potrzeby, pracująca tam firma świetnie wywiązuje się z poszczególnych etapów budowy. Pracują w swoim tempie i diablo konsekwentnie, nadzory takie, czy siakie nie są dla nich czymś problematycznym. Władze gminy mają wręcz niebywałe szczęście do wyboru świetnych firm. Tak było ze skomplikowanym remontem kopuły kościoła w Jeleńczu, przy budowie świetlicy w Wieszczycach i w innych miejscach. Co ważne, kwoty, które poświęcono są bardzo, ale to bardzo niskie. Czy odbywa się to kosztem jakości? No właśnie…, otóż nie i to dziwi najbardziej.

Poznajmy kluczową liczbę. Ile będzie kosztowała przebudowa wspomnianych wcześniej trzech ulic? I znowu zdziwienie – 376 190 złotych! Przyglądaliśmy się ogromowi pracy, która trzeba tam wykonać, nie budzi to specjalnego przerażenia wykonawcy, bo dotrzyma terminu i to o się liczy! Mieszkańcy oprócz nawierzchni o szerokości 4 m z kostki betonowej wraz ze zjazdami do posesji, otrzymają chodnik o szerokości 1,5 m. To będzie jeden z piękniejszych fragmentów osiedla.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook