12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Przed naszą drogówką laserowy radar nie ma już tajemnic! Szykujmy portfele!

2 min read

Nasi szeryfowie szkolą się na potęgę, Opatrzność i MSW, częściowo rękoma samorządowców, dokładają sprzętu co nie miara, łącznie z nowym ministrem, którego w kuluarach koledzy – politycy nazywają dość oględnie mówiąc, mało elegancko.

Spory postęp notujemy również w sposobach dyscyplinowania niesfornych kierowców, którym często wydaje się, że nie jeżdżą, a latają. Aby przerwać podobne „rejsy” wymyślono najlepsze antidotum świata – radar, bardziej uczenie zwany rejestratorem prędkości. Jak zwał, tak zwał, urządzenie ewoluowało poprzez sowieckie wpływy, by wreszcie bezpiecznie dopłynąć do policyjnego brzegu, pod nazwą – miernik laserowy. A, że urządzenie nie należy do najprostszych, a jego obsługa wymaga poświęceń, naszych stróżów prawa z dróg, skierowano do Bydgoszczy po to, aby przeszkolić pod okiem specjalistów.

Policjanci ruchu drogowego otrzymali nowe mierniki prędkości, a dokładniej nowoczesne TruCam LTI 20/20 i TruSpeed LTI 20/20. Zaletą laserowego urządzenia TruCam jest możliwość, oprócz pomiaru prędkości, także zapis rejestrowanego obrazu.

Nowe mierniki prędkości mają pomóc policjantom w walce z „piratami” drogowymi, ale pomogą też w ujawnianiu tych kierowców, którzy nie zatrzymują się na „zielonej strzałce”, rozmawiają przez telefon w czasie jazdy, albo nie zapinają pasów.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i prawidłowego użytkowania nowych laserowych mierników prędkości LTI 20/20 TruCam i TruSpeed będących na wyposażeniu wydziałów ruchu drogowego, które przeprowadził Pan Michał Wołoszka, przedstawiciel firmy Safety Camera System – dystrybutora mierników prędkości. W szkoleniu uczestniczyło 60 funkcjonariuszy ruchu drogowego z woj. kujawsko-pomorskiego.

Podczas szkolenia omówione zostały zasady działania i obsługi urządzenia. Uczestniczącym w szkoleniu policjantom zaprezentowano w jaki sposób można wykonać weryfikację poprawności pomiaru, wykonać test prędkości zerowej oraz test celownika tzw. „test telegrafisty”. Omówione zostały podstawowe funkcje i możliwości laserowych mierników prędkości oraz zwrócono uwagę na optymalne warunki do pracy określone w instrukcji ww. urządzeń.

Każdy z policjantów osobiście mógł przećwiczyć pracę urządzeniami TruCam i TruSpeed oraz w praktyce wykonać podstawowe testy. Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

Oczywiście czas pokaże, jakie metody odkryją kierowcy, aby i to urządzenie przechytrzyć, tym samym uchylając się od nałożenia im grzywny.

Kierowca potrafi, ale POLICJANT też:)


(red.)

Źródło: KWP Bydgoszcz

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook