15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

PRZEDZIWNE WYSTĄPIENIE PREZESA NASZEGO SZPITALA, PODCZAS PIĄTKOWEJ SESJI RP

3 min read

Trudno powiedzieć co się dzieje, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że zarówno samorządowcy, jak i inni szefowie przeróżnych placówek gmin i powiatu są już piekielnie wyczerpani przedłużająca się medialną pandemią wirusa – zabójcy.

Zapewne z tego powodu na sesjach padają coraz dziwniejsze zdania. W tym konkretnym przypadku prezentujemy wystąpienie szefa szpitala, który na początku mówi o pewnych sprawach bardzo rzeczowo, choć z uśmiechem na twarzy, który można odebrać w różny sposób. Załóżmy, że to kwestia mimiki twarzy i pogodnego usposobienia, a nie cynizm, który w niektórych sytuacjach jest domeną autora tego tekstu.

W tucholskim szpitalu dzieje się źle szef placówki rozciąga apokaliptyczne perspektywy przed ludźmi, którzy zachorowali na covida. Nie ma dla nich dobrych wiadomości, wręcz przeciwnie, dowiadujemy się, że niektóre sposoby ratowania ludzi przynoszą więcej szkody, niż pożytku (hic!). Niemożliwe? Otóż, dowiadujemy się, że słynne respiratory, ściślej ich użycie jest groźne.

Te informacje jednak bledną wobec kwestii finansowych, bo oto dowiadujemy się, że ktoś uparł się, aby nie dać możności szpitalowi zarobienia pieniędzy na szczepieniach, ściślej „wyszczepieniach” mieszkańców. Przypomnijmy, szczepienia dotyczą ludzi, a „wyszczepienie”… bydła! Po takich słowach z ust szefa szpitala skojarzenia są bardziej niż złe.

I nagle wkraczamy w świat polityki, bo okazuje się, że za ten stan odpowiada któryś z przedstawicieli obecnie rządzącego obozu i ciach, znalazł się ofiarny kozioł w osobie jednego z radnych powiatowych, który obecnie piastuje eksponowane stanowisko w województwie, przynajmniej tak się mówi.

My jednak wiemy, że wspomniany dosłownie zaharowuje się, a choćby przy organizacji szpitala specjalistycznego w Ciechocinku, a to potrafi zrobić wyłącznie fachowiec z doświadczeniem lub.. pan radny Kowalik i chwała mu za to.

Publicznie natomiast dokonano szybkiej kalkulacji i z  niej wyszło, że gdyby tucholski szpital został włączony w proces szczepień na oczekiwanym poziomie, zarobiłby na covidzie pół miliona złotych. Za te pieniądze szpital mógłby kupić sprzęt, który zastąpiłby ten zużyty, acz bardzo potrzebny. Jedna z radnych szybciutko przywołała do porządku naszego bohatera.

Prezes mówi też ciekawe rzeczy o hali sportowej tucholskiego OSiR-u, można wysnuć wniosek, że świetne jej przygotowanie do masowych szczepień nie ma sensu, bo rząd, szczepionki… itd. Można sobie wyobrazić, jak poczuł się np. Burmistrz Tucholi, który przecież nie jest jasnowidzącym, a tym bardziej nie siedzi w głowie ministra / szkodnika Niedzielskiego.

Nasi widzowie mają możliwość obejrzenia i wysłuchania tego, co można było dzisiaj usłyszeć podczas sesji, która do obłędu przerywana była rzekomymi problemami technicznymi. Zakładamy, że to rzeczywiście złośliwość urządzeń, a nie brak umiejętności w posługiwaniu się sprzętem elektronicznym, co oczywiście też można zrozumieć.

Podsumowując i powtarzając spostrzeżenia z minionych lat, Nasz szpital ma problemy nie z leczeniem, a z administracją, a na to jest tylko jedno lekarstwo, nasi stali Czytelnicy i Widzowie doskonale je znają, reszta decydentów wybrała zmowę milczenia.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook