15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W tucholskim liceum przywitano młodzież kolejnego rocznika klasy policyjno-pożarniczej

2 min read

Wczoraj (4.09.2018r.) uczniowie I klasy miejscowego „ogólniaka” odwiedzili komendę policji. Stało się to za sprawą wybranego przez nich kierunku kształcenia. Ci młodzi ludzie planują w przyszłości związać się z mundurem i dlatego wybrali klasę o profilu policyjno-pożarniczą. To już drugi rok, w którym tucholscy policjanci od września będą prowadzić zajęcia dydaktyczne z młodymi adeptami służb mundurowych.

Zastępca komendanta tucholskiej policji kom. Marcin Szulczyk osobiście przywitał uczniów i pogratulował dokonanego wyboru. Ponownie zapewnił, że zajęcia prowadzone przez miejscowych mundurowych będą w dużej mierze opierały się na ich wieloletnim doświadczeniu i praktyce w dotychczasowej służbie.

Na pierwszym spotkaniu policjanci przedstawili treści programowe w skład, których wchodzą m.in. zajęcia dydaktyczne dotyczące działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego, kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych, ceremoniał policyjny oraz podniesienie świadomości prawnej. Spotkania w dużej mierze będą odbywały się w tucholskiej komendzie, gdzie uczniowie będą mogli przyjrzeć się dokładnie jak wygląda służba w policji.

Mundurowi prócz zajęć teoretycznych, zaprezentują uczniom nowoczesne pomieszczenia miejscowej komendy, takie jak strzelnica laserowa, niebieski pokój, sala odpraw do służby, pokój okazań, siłownia oraz areszt. Przygotowano także dodatkowe atrakcje w postaci pokazów tresury psów policyjnych, sprzętu służbowego i radiowozu.

Opracowane w ten sposób treści programowe pozwolą właściwie wyedukować przyszłych adeptów, którzy miejmy nadzieję zaszczycą szeregi policji.


 sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook