27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Psie ekskrementy, powracający problem

2 min read

Do naszej redakcji dotarł list od tucholanki, która podobnie jak my wszyscy (łącznie z radnymi miejskimi) zbulwersowana jest tym, co można spotkać np. przy ulicy Piastowskiej w Tucholi.

Dzień dobry! Chciałabym podsunąć temat/problem, który już nieraz był u Państwa poruszany. A mianowicie – właściciele nie sprzątają po swoich pupilach.. Tuchola pływa w psich odchodach.. Codziennie poruszam się kilka razy w obrębie przedszkola na ulicy Piastowskiej oraz Szkoły Podstawowej również na tej ulicy. Na chodnikach czyhają na dzieci miny i tylko czekać, jak dziecko w taką minę wejdzie. I robi się problem-prościej byłoby tą kupę właścicielowi sprzątnąć, niż czyścić obuwie, czy ciuchy. Trawniki i również chodniki to są wychodki dla psów-myślę, że w prawie całej Tucholi. Może mają Państwo jakiś pomysł na rozmowy z kimś, kto mógłby ten temat jakoś rozwiązać? Pozdrawiam!

Rzeczywiście, ten temat wraca jak bumerang, a wszelkie próby walki z właścicielami psów spełzają na niczym? Otóż nie, jedynym antidotum jest karać, karać i jeszcze raz karać ludzi, którzy podobno kochają swoje zwierzaki, co w żaden sposób nie łączy się ze sprzątaniem po nich. Fakty są takie, że prędzej czy później będzie musiała pojawić się w Tucholi straż miejska ( co wielu osobom się nie podoba), która zrobi porządek, również i z tym problemem. Co można zrobić teraz? Każdy z nas dysponuje telefonem komórkowym, a ten ma zwykle świetnie działający aparat fotograficzny…

Adres Państwo znają…


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook