12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rany, Julek, magistrat się wali!

2 min read

I to dosłownie, stary budynek Urzędu Miasta i Gminy w Tucholi nie znajduje się w najlepszej kondycji. Dobrze utrzymana fasada budynku, wyraźnie kontrastuje z jego wnętrzem.

Ciemne, ponure,brudne korytarze, wymagają natychmiastowej interwencji malarzy i murarzy. Największa sala magistratu w której radni podejmują tak wiele kontrowersyjnych decyzji, również się sypie. Zarysowane z przemieszczeniem ściany, nie nastrajają optymistycznie. Kto wie, może dlatego  zapada tutaj tak wiele niepopularnych dla społeczeństwa decyzji? Czyżby depresja radnych, z  powodu przygnębiających wnętrz?

Na drugim piętrze sypie się sufit i to dosłownie, zieje w nim spora dziura, a będzie wkrótce jeszcze większa. Ogólnie urząd, to obraz nędzy i rozpaczy.

Zaglądamy do niektórych biur. Robota wre, śledzimy pracę niezwykle miłych i uczynnych pań z USC.  Tutaj wydaje się być odrobinę lepiej, ale trudno zazdrościć urzędniczkom warunków pracy, przydałaby się klimatyzacja. Na korytarzach spotkać można dystrybutory wodne, niestety, nikt nie pomyślał o tym, aby uzupełnić w nich plastikowe kubki. Klient urzędu w dodatku spragniony, napije się chyba tylko w jeden sposób, ale to ryzykowne i nie do końca higieniczne (śmiech).

CAM01852

CAM01853

CAM01856 CAM01854

Burmistrz trzyma pieniądze w skarpecie i żałuje ich nawet swoim klientom, wyborcom i urzędnikom? Prosimy nie bać się sytuacji kryzysowej w razie problemów finansowych, radni i tak karnie podniosą rękę, głosując „za” budżetem i absolutorium. A jak coś nie wypali, zawsze można piorunem zwołać sesję nadzwyczajną.

Źle pojmowana oszczędność, to wyraźny problem szefa miasta i gminy. Już najwyższy czas dostosować standardy urzędu do potrzeb ludzi, Tuchola nie ma aspiracji bycia głęboką prowincją.

To jest miasto, tu się… próbuje żyć, a nawet przeżyć!

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook