12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Redebata społeczna, pt. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczną platformą wymiany informacji ze społeczeństwem”.

2 min read

Większość z nas praktycznie nie ma kontaktu z policjantami, ale warto sobie uzmysłowić, że to urząd, jak każdy innych, choć specyficzny. Kiedy jest potrzeba, pierwszy kontakt z komendą policji mamy poprzez dyżurnego. Od jego taktu wiele zależy, zwłaszcza, kiedy po pomoc przychodzi obywatel, który potrzebuje pomocy.

Debata, która odbyła się dzisiaj w tucholskiej książnicy nie jest pierwszą, policjanci powtarzają ją od lat i za każdym razem poruszane są bardzo ważne dla nas sprawy. Tym razem nie było może licznie, ale za to bardzo merytorycznie, policjanci, jak zawsze, bardzo solidnie przygotowali się do spotkania. Poruszono wiele tematów i aspektów życia codziennego przeciętnego obywatela, jak również korelacji obywatel/funkcjonariusz. Tematem nadrzędnym było bezpieczeństwo i różne jego oblicza. Kolejny raz powrócono do znakomitego pomysłu, który się sprawdza – mapa zagrożeń, gdzie anonimowo możemy zgłaszać miejsca, czy sytuacje, które wymagają interwencji. Prowadzący debatę opisał, jak wyglądają procedury od chwili, gdy niebezpieczna sytuacja zostaje zgłoszona, aż do interwencji policjanta. Nikt nie spodziewał się tego, jak prosty wpis dokonany przez światową sieć, doprowadza do uruchomienia prawdziwej machiny zdarzeń.

Poświęcono również sporo czasu dzielnicowym, którzy przypominają odrobinę lekarzy pierwszego kontaktu z tą jednak różnicą, że nie leczą, a zapobiegają eskalacji wydarzeń. To bardzo ważna sprawa i funkcja, to właśnie do tych ludzi mamy mieć zaufanie – przyjazny dzielnicowy? Od lat takich mamy i dzielnie nam służą. Debata rozwinęła się na całego, a mnogość tematów porażała i właśnie z takimi problemami, na co dzień, borykają się policjanci. Doceńmy ich pracę.(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook