12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rekordzista miał 2,9 promila alkoholu we krwi! Policjanci eliminują pijanych bandytów drogowych!

3 min read

To pewne, nasi policjanci, być może uratowali życie kilkorgu z nas, właśnie wyeliminowali z ruchu aż sześciu pijanych bandytów drogowych! Poznajmy szczegóły… [Przyp.Red.]

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń, by nie prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu, wielu kierujących nic sobie z tych przestróg nie robi. W miniony weekend tucholscy policjanci zatrzymali 6 osób, które na drogach naszego powiatu prowadziły różnego rodzaju pojazdy po alkoholu. Rekordzista miał prawie 2,9 prom.

Pierwsi amatorzy „jazdy na podwójnym gazie” wpadli w ręce policjantów w piątkowe popołudnie (19.05.2017r). Ok. godz. 18.00 w rejonie miejscowości Jaty (gm. Tuchola) dzielnicowi zatrzymali do kontroli opla astrę. Od kierującego pojazdem, 53 – letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wskazała, że zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wynosi blisko 1,5 prom. 53 – latek stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pół godziny później w Starym Suminie, funkcjonariusz po służbie, asp. sztab. Piotr Gapiński, ujął nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna poruszał się na swoim jednośladzie całą szerokością jezdni . Wezwany na miejsce patrol Policji, potwierdził, iż kierujący rowerem, 26 – letni mieszkaniec gm. Cekcyn,  znajduje się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie, w tym przypadku, wynosiło blisko 2,9 prom.  26 – latek odpowie za wykroczenie.

W nocy z piątku na sobotę (19/20.05.2017r.) ok. godz. 2.00, w Gostycynie, funkcjonariusze posterunku zatrzymali do kontroli skodę fabia. Od kierującej wyczuli alkohol. Okazało się, że 28 – letnia mieszkanka powiatu sępoleńskiego postanowiła, po wcześniej wypitym „piwku” podjechać na stację zatankować auto. Kontrola stanu trzeźwości przeprowadzona już w jednostce wskazała, że stężenie alkoholu w organizmie kobiety wynosi  prawie 1,5 prom. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Mieszkanka powiatu sępoleńskiego odpowie nie tylko za przestępstwo, ale również za wykroczenie, bowiem w  chwili kontroli nie posiadała przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz potwierdzenia zawarcia umowy OC.

Odpowiedzialność karną poniesie również sprawca kolizji do jakiej doszło w sobotę (20.05.2017r.) ok. godz. 17.00 w Bysławiu. 68 – letni mieszkaniec powiatu świeckiego, kierując daewoo tico, w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Bysławek, wjechał między dwa auta oczekujące na możliwość skrętu w lewo. Poszkodowany w kolizji, kierujący fiatem ducato, wyczuł od mężczyzny alkohol, dlatego wyciągnął ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przewieźli sprawcę kolizji do komendy w Tucholi, gdzie poddali go kontroli stanu trzeźwości. Urządzenie wskazało, że 68 – latek kierował autem ze stężeniem alkoholu wynoszącym 1,2 prom.  Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Jazdę na podwójnym gazie próbował ukryć przed tucholskimi mundurowymi kierowca hyundaia pony. W sobotę (20.03.2017r), krótko przed północą, w Żalnie mężczyzna, na widok policyjnego radiowozu usiłował uniknąć kontroli drogowej zwalniając i zjeżdżając w zatoczkę.  To jednak nie uśpiło czujności policjantów. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 31 – letniego mieszkańca  gm.  Tuchola alkohol. Jak się okazało jego stężenie w organizmie mężczyzny wynosiło 1,6 prom. Dodatkowo policjanci ujawnili, że 31 – latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, więc oprócz przestępstwa odpowie również za wykroczenie.

W niedzielny ranek w ręce policjantów wpadł natomiast 65 – letni mieszkaniec gm. Lubiewo. Ok  godz. 9.00 w Bysławiu kierujący motorowerem mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. Wstępna analiza stanu trzeźwości wykazała, że kierujący może być nietrzeźwy, dlatego mundurowi przewieźli mężczyznę do komendy w Tucholi. Przeprowadzona ponownie kontrola stanu trzeźwości wykazała, że  w organizmie 65 – latka stężenie alkoholu wynosi 1,2 prom. Pojazd którym poruszał się mężczyzna nie miał również ważnych badań technicznych oraz aktualnej policy OC, wobec czego funkcjonariusze wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenie oraz wysłali stosowne zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Każdej z osób, które kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


(red.)

Mat. KPP w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook