27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Relacja filmowa z wizyty Macieja Zientarskiego w Gminie Kęsowo

3 min read

Na zaproszenie Straży Gminnej w Kęsowie, władz gminy przy współudziale TOKiS – PRESS w ubiegły czwartek przybyli do nas Magda Nowakowska oraz Maciej Zientarski. Celem wizyty było spotkanie Maćka z dziećmi i młodzieżą szkół w Żalnie, Drożdzienicy i Kęsowie.

Cykl pogadanek odbył się następnego dnia, poświęcone były one bezpieczeństwu na drodze. Młodzież i dzieci bardzo żywiołowo reagowały na przekazywane im treści. Każde ze spotkań podzielono na kilka części, gdzie prócz słowa obejrzano filmy, wzięto udział w konkursach. Nagrodami były specjalne koszulki z logiem nowego programu Maćka pt. „2 Cylindry” oraz odblaskowe nalepy. Maciek odpowiadał również na pytania słuchaczy, często bardzo trudne i osobiste, nawet te powiązane ze straszliwym wypadkiem, któremu uległ pięć lat temu, testując jeden z modeli FERRARI. Jak mówi: „ pięć lat temu urodziłem się drugi raz, dzisiaj jestem zupełnie innym człowiekiem”. Klika tygodni temu TVP-1 wyemitowało film pt. „Wypadek” w reżyserii Anny Więckowskiej. Obraz w całości poświęcono Maćkowi i Jego wstrząsającej widzem historii. Materiał ten znajduje się na łamach TOKiS – PRESS.

Wizyta Maćka Zientarskiego nie była nagłaśniana w związku z wszechobecnymi paparazzi. W dyskrecji zachowaliśmy nawet miejsce pobytu, zmieniając je w ostatniej chwili. TOKiS –  PRESS spędził z gośćmi trzy przemiłe dni.

Po wyjeździ gości, dobę później, ukazał się na blogu Maćka tekst, pióra Magdy Nowakowskiej:

Ważna misja

 Witam ponownie! To znowu ja, Magda;-). Mam do przekazania radosną wiadomość! Otóż dwa tygodnie temu skontaktowali się z nami przedstawiciele Straży Gminnej z Kęsowa w Borach Tucholskich. Poprosili o to, by Maciek odwiedził szkoły w ich rejonie i porozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Uprzedzam krytykantów – zanim wykrzykniecie „co za absurd!”, przeczytajcie do końca. 


Na przedstawioną nam propozycję zgodziliśmy się bez wahania, ponieważ uważamy, że tego typu inicjatyw nigdy nie za wiele. Wydaje mi się, że jeśli o tym, jak bardzo jest ważne zachowanie na drodze, będzie mówił ktoś, kto przeżył osobisty dramat, dotrze to do świadomości młodych ludzi 100 razy lepiej niż cokolwiek innego. Maciek staje przed dzieciakami takim, jakim jest naprawdę, ze wszystkimi swoimi problemami i brakami – to też przemawia do serca – pokazuje, że wypadek to jest moment, który zmienia całe życie. Od dawna chcieliśmy coś takiego robić, ale brakowało nam najzwyczajniej w świecie odwagi, by wyjść z takim pomysłem. A tu taka niespodzianka! Z lekką obawą przed pierwszym publicznym występem Maćka od czasu wypadku oraz przed tym jak zostaniemy przyjęci, pojechaliśmy. I co? Wyszło super! Bardzo serdeczne spotkanie z wójtem gminy Kęsowo, panią strażniczką, komendantem Straży Gminnej, paniami dyrektorkami oraz nauczycielami i przede wszystkim cudownymi dzieciakami. Słuchały w wielkim skupieniu, żywiołowo reagowały, a potem ustawiały się i cierpliwie czekały w długich kolejkach po autograf. Odwiedziliśmy 3 szkoły – w Żalnie, Kęsowie i Drożdzienicy. Wszędzie spotkaliśmy się z niezwykle miłym przyjęciem. Mam nadzieję, że to, co Maciek powiedział i pokazał na zdjęciach i krótkich filmikach przygotowanych przez siebie, pozostanie w pamięci tych dzieci i sprawi, że będą bardziej uważały na drogach. 


Bardzo dziękujemy Wójtowi Radkowi i Drużynie ze Straży Gminnej Kęsowo za zaproszenie, a naszemu aniołowi stróżowi – Mariuszowi Fryckowskiemu z portalu Tokis.pl za opiekę!

P.S. Być może Maciek w końcu uwierzy, że ocalał po coś. Bardzo bym chciała, bo szczerze mówiąc brakuje mi czasem już argumentów.

 

Powstał dwugodzinny film, który już trafił do naszego archiwum, a dzisiaj przygotowaliśmy piętnastominutowe streszczenie ze spotkań z młodzieżą, choć nie tylko. Przed wyjazdem gości z przyjemnością wręczyliśmy naszym gościom przepiękny album wraz z dedykacją, poświęcony Naszej Małej Ojczyźnie.

 

I na zakończenie jeszcze jeden materiał filmowy o zabarwieniu osobistym.

 

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook