15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Relacja z Wystawy Pojazdów Zabytkowych – Tuchola 2016

2 min read

Pasjonaci starej motoryzacji z Tucholi mieli w niedzielę 10-07-16 swoje święto. Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Dragon”, obchodzi wspaniały jubileusz, ponieważ właśnie minęło 15 lat od założenia tego wyjątkowego klubu!

Zbigniew Brzuchalski założycielem stowarzyszenia „Dragon”.

Było wiele ciepłych słów i wspomnień. „Dragona” założyło zaledwie kilka osób, szefem i mózgiem przedsięwzięcia był założyciel i prezes, pan Zbigniew Brzuchalski, a później…, później wszystko pozytywnie „eksplodowało”. Dzisiaj stowarzyszenie zrzesza kilkadziesiąt osób, a sympatyków ma na całym świecie. Bez międzynarodowych kontaktów, restauracja unikalnego pojazdu jest niemożliwa. „Dragon”, to również działalność charytatywna, grupa wspomaga potrzebujących. Dzisiaj również tak było.

Dzisiejsza wystawa pękała w szwach i to dosłownie. Publiczność dopisała, ale organizatorzy przekonali się, że park za UMiG w Tucholi jest sympatyczny, ale zbyt mały i  pozbawiony infrastruktury sanitarnej z prawdziwego zdarzenia. Pojazdy i kramy pojawiły się wszędzie. Być może za rok udostępniony zostanie cały teren , to konieczność.

Wspaniałe krążowniki szos rodem z USA z potężnymi silnikami, superszybkie GM-y, motoryzacja rodzima,  postkomunistyczna, było wszystko na wyciągnięcie ręki. Pieczołowicie odnowione pojazdy miały wielu fanów i co najciekawsze… fanek! Panie sprawiały wrażenie zachwyconych i trudno się temu dziwić, rzeczywiście, dla każdego było coś ciekawego.

Do Tucholi dojechała również flota jednośladów. Od ciężkich motocykli z ubiegłego wieku począwszy, poprzez motorowery, na rowerach skończywszy. Wszystko autentyczne i utrzymane w rewelacyjnym stanie wizualnym i technicznym.

TOKiS – PRESS był patronem tej wspaniałej imprezy już piąty raz! Jak zawsze kończymy relacją.

Wystarczy słów.

Galeria

15 jubileuszowa wystawa Dragona.

_________________________
(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook