29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Remont gruntówek? Nie zapomnijcie o NA POLACH I CZERSKIEJ!

1 min read

W Tucholi rozpoczęło się profilowanie nawierzchni dróg gruntowych. Podobne prace zostaną wykonane również w sołectwach.

Sporo osób odetchnie, ale jeszcze więcej czeka na to, aby i ich drogi zasługiwały na tę nazwę, tak dzieje się przy Na Polach, podobnie jest na Czerskiej i w wielu innych miejscach. Niestety, w dalszym ciągu monopol na naprawę dróg ma jedna firma w dodatku zapracowana. Dobrym pomysłem gminy jest uniezależnienie się od firm zewnętrznych, a to zapewnić miał zakup równiarki przez tucholskie PK. Widać wyraźnie jakiś zgrzyt,bo nie mamy sygnału, że podobna maszyna już się pojawiła, a upewnia nas w tym umowa w ramach której, wspomniana wcześniej firma będzie realizowała zadania na rzecz gminy.

Tym razem ciężki sprzęt wjechał do Rudzkiego Mostu i tam działa. Pytanie, dlaczego właśnie tam?  Na to pytanie każdy odpowie sobie sam, a póki co, obserwujemy czasową próbę poprawienia poprzecznego i podłużnego przekroju dróg wraz z wyrównaniem jej nawierzchni, dzięki czemu możliwe będzie czasowe ( do pierwszych ulew) w miarę  bezpieczne poruszanie się pojazdów.

Roboty wykonuje Zakład Sprzętowo-Transportowy Czesława Pawłowskiego z Tucholi w ramach umowy na profilowanie dróg w latach 2017 – 2018.


(red.)

Źródło: tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook