25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ripok, czyli… co? Konferencja na terenie najdroższej inwestycji miasta!

1 min read

O tej inwestycji pisaliśmy wielokrotnie,jednak wtedy była w trakcie rozruchu. Byliśmy pierwszym medium, które oprowadzono po tym pięknym obiekcie, a zapis wizyty jest dostępny w naszym kanale TOKiS – PRESS TV. W ubiegły czwartek, na terenie nowoczesnego składowiska odpadów w Bladowie k/Tucholi odbyła się konferencja pt. „Ripok, czyli…co?”

Inwestycję przeprowadzono w iście olimpijskim tempie. Kosztowała ponad 20 000 000 złotych, jednak…, to świetnie zainwestowane pieniądze. Tucholskie Przedsiębiorstwo Komunalne w tej materii, odniosło historyczny sukces. Wraz z firmą cieszymy się i my.

Celem głównym projektu było zwiększenie efektywności gospodarki odpadami na terenie powiatu tucholskiego oraz sępoleńskiego. Zrealizowany projekt ma pro-ekologiczny charakter i przyczynia się do zachowania zasobów naturalnych oraz turystycznego wizerunku powiatu tucholskiego i sępoleńskiego.

W ramach projektu powstała sortownia odpadów i kompostownia wraz z infrastrukturą i wyposażeniem, nowa kwatera składowania odpadów oraz drogi technologiczne i place manewrowe, następnie  przebudowano budynek  socjalno-biurowy oraz magazynowy.

Wartość Projektu to 21 045 300,00 PLN brutto. Otrzymano dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 7 267 500,00 PLN, natomiast dofinansowanie ze środków budżetu państwa wyniosło 1 282 500,00 PLN.

Więcej o inwestycji przeczytamy tutaj

Zapraszamy do relacji filmowej, którą przygotowaliśmy specjalnie dla naszych Czytelników.

______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook