24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Robert Leśniakiewicz przedstawia: Amazońscy Indianie twierdzą: Pusta Ziemia istnieje!

4 min read

Indianie Macuxi z Amazonasu wiedzą o istnieniu Pustej Ziemi od niemal 100 lat, ale czy ich legendy są prawdziwe, czy są tylko kolejnymi nieprawdopodobnymi bajkami z ich folkloru?

Na ile klasyczna powieść Juliusza Verne’a „Podróż do wnętrza Ziemi” (1864) jest prawdziwa? I gdzieś tam, pod naszymi stopami znajduje się świat do odkrycia, miejsce gdzie mieszkają żywe stworzenia. Gdzie wciąż istnieją zaginione kultury i cywilizacje, i istnieją do dziś dnia. Czy to jest wciąż realne?

Indianie Macuxi są tubylczymi ludźmi mieszkającymi w Brazylii, Gujanie i Wenezueli. Zgodnie z ich legendami, są oni potomkami Dzieci Słońca, Stworzycieli Ognia i Chorób oraz Obrońców z „wewnętrznej Ziemi”.

Na diagramie widzimy wnętrze Ziemi jako wielką kulę ognia z księgi „Subtterranean World” („Mundus subterraeus”) Athanasiusa Kirchera (1668).

Ich ustnie przekazywane legendy mówią o Wejściu do wnętrza Ziemi. Około roku 1907, Indianie Macuxi weszli do pewnego rodzaju jaskini i szli tam przez 13-15 dni, zanim wreszcie dotarli do wnętrza. To jest tam, gdzie „jest druga strona świata, we wnętrzu Ziemi”, tam gdzie gigantyczne stworzenia osiągają około 3-4 metrów wzrostu.

Według tych Indian, mieli oni możliwość spojrzenia przez to Wejście i powstrzymywali obcych przed wejściem do Pustej Ziemi. ich legendy mówią, że ci, którzy weszli do tajemniczej jaskini idąc przez trzy dni po ogromnych schodach, których każdy stopień mierzył 33”/~84 cm. Na czwarty dzień, oni porzucili swe pochodnie i kontynuowali swoją podróż do środka Ziemi, przy światłach iluminujących jaskinie. Wielkie latarnie, o wielkości arbuza, które świeciły tak jasno jak słońce.

Po jakich 4-5 dniach podróży, podróżnicy tracili wagę i masę ciała, co pomagało im podróżować szybciej. Według Indian Macuxi, po 5 dniach pobytu w jaskiniach, weszli oni do ogromnej pieczary, których stropu nie mogli zobaczyć, a w jednej komorze w systemie jaskiniowym znajdowały się cztery podobne do słońca obiekty, na które nie można było patrzeć, a których cel istnienia nie jest znany Macuxim.

 

Czy istnieje świat wewnątrz naszego „świata”?

 

Wewnątrz Ziemi znajdują się miejsca, w których mogą róść drzewa owocowe i inne dające żywność. Macuxi mówią, że są to nerkowce, dęby, mango, bananowce i inne niższe rośliny, które można napotkać w 6-7 dniu podróży. Dalej Macuxi idąc w głąb Ziemi napotkali na większe powierzchnie pokryte roślinnością. Ale nie wszystkie te obszary są zielone i doskonale prosperują. Indianie twierdzą, że niektóre miejsca są bardzo niebezpieczne i powinny być omijane, bo znajdują się w nich gotujące się kamienie i strumienie „azoge” (rtęci – przyp. tłum.).

Ustna tradycja Macuxich że po przebyciu tych wielkich komór ma się za sobą połowę drogi, oni musieli poruszać się ostrożnie, odkąd tajemnicze „powietrze” mogło zmusić ludzi do „latania” czy „lewitowania”. Idąc dalej doszli do miejsca, w którym żyli Giganci. Tam Indianie mogli jeść jedzenie Gigantów, gdzie są jabłka wielkości głów ludzkich, winogrona o rozmiarach pięści, a wielkie i smakowite ryby były łapane przez Gigantów i dane Macuxim jako prezent. Po zaopatrzeniu się w zapasy u Gigantów, eksplorerzy Macuxich powrócili do domu w „zewnętrznym” świecie, przy pomocy Gigantów z „wewnętrznego” świata.

Indianie Macuxi są teraz strażnikami przy wejściu do „wewnętrznego” świata, a ich legendy mówią o kraju wewnątrz ich kraju w którym znajdują się niewiarygodne moce i bogactwa.

Legendy te – rzecz jasna – są uznawane przez wielu jako historie z dawnych czasów. Ale dla Macuxich są one realne i stali się oni strażnikami Wejścia, odkąd Brytyjczycy przybyli do Amazonii w poszukiwaniu złota i diamentów, zwiedzając jaskinie z których już nigdy nie wracali. Od tego czasu, jak mówią Macuxi, Giganci ukarali ich za niedotrzymanie układu i „legendy” o Gigantach stopniowo zostały zapomniane.

Co o tym sądzić? Czy jest możliwe, że jest to tylko kolejna legenda? Czy jest coś więcej w legendach tajemniczych Macuxich, w których mówi się wprost o egzystencji Pustej Ziemi, podobnie jak w wielu innych kulturach i cywilizacjach dookoła świata? Istnienie gigantycznych istot zamieszkujących wnętrze naszej planety wszak jest faktem istniejącym w wielu dawnych kulturach naszego świata, a nawet w tekstach religijnych, jak np. w Biblii.

Czy jest to możliwe, by legendy Macuxich były prawdziwe? Czy gdzieś na terytorium Amazonii znajduje się Wejście do Pustej Ziemi istniejącej w Przeszłości?

____________________________

Źródło – http://www.ancient-code.com/the-hollow-earth-exists-according-to-the-macuxi-indians-of-the-amazon

Przekład z j. angielskiego – Robert K. Leśniakiewicz ©

Fot. ciekawe.org

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook