25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rodzice buntują się przeciwko reformie edukacji i 10 marca zaprotestują!

1 min read

To było nieuniknione, wprowadzana w iście ekspresowym tempie reforma oświaty, musiała wzbudzić ogólnopolskie niezadowolenie. Przyklepanie reformy przez prezydenta odbyło się zbyt szybko i bez zadowalających konsultacji i negocjacji z rodzicami i samorządowcami. Nie ma wątpliwości, skłócając w tej sprawie lokalne środowiska, rząd chce upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu tj.: przy reformie oświaty i tzw. dwukadencyjności samorządowców, jako nowym, wybiórczo działającym, w dodatku wstecz, prawie.

Rodzice dzieci, zebrani w wielu organizacjach rodzicielskich, mają w nosie nową ustawę, którą uważają za szkodliwą i biorą sprawy w swoje ręce, napisali list do premier Szydło i 10 marca zaprotestują dając rządowi i własnym dzieciom lekcję… demokracji.

Pod petycją do premier podpisali się przedstawiciele ruchów:

„Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, „Zatrzymać Edukoszmar”, „Strajk Obywatelski Edukacja”, koalicji „Nie dla Chaosu w szkole” (zrzeszającej kilkanaście organizacji i stowarzyszeń), Forum Rad Rodziców, Zielonogórskiego Forum Rodziców i Rad Rodziców, Krajowego Porozumienia Rodziców i Rad Rodziców, Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców, Poznańskiego Forum Rodziców i Rad Rodziców.


 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook