27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Rodzina 500+”nabór wniosków

1 min read

Fot. Wytwórnia Papierów Wartościowych

Obniżenie podatków zamiast programów pomocowych, kiedyś ekonomiści z krwi i kości uroczyście ogłoszą ten fakt światu. Dzisiaj będzie „po staremu” w czasach galopującej inflacji, ekspresowego dodrukowywania pieniędzy bez pokrycia i słów zachęty ministra finansów do tego, aby przeciętny Polak sięgnął do oszczędności w materacu i wydawał, wydawał, wydawał.

7 miliardów złotych z rządowego programu „Rodzina 500+” dla kujawsko-pomorskich rodzin.

Od 1 lutego do końca marca będzie można składać wnioski wyłącznie w formie elektronicznej. Od 1 kwietnia będzie możliwość złożenia takich wniosków w formie papierowej w poszczególnych urzędach, w poszczególnych gminach.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.


(red.)

Źródło: gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook