3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rozmowy o kinie w Tucholi

2 min read

To spotkanie było zamknięte dla mediów, nie znamy innych szczegółów ponad te, które udostępnił tucholski magistrat.

We wtorek (4.09) odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli samorządu powiatowego i gminy Tuchola (poprzednie 22 sierpnia br. w Książnicy) w sprawie projekcji filmów w naszym mieście. ( tokis.pl szeroko o tym informował)

Przypomnijmy, że tematem tym od pewnego czasu zajmuje się Tucholski Ośrodek Kultury. Od 28 stycznia br. zorganizował pokaz 17 filmów fabularnych, korzystając z formy kina objazdowego. Projekcje odbywały się w TOK przy zróżnicowanej frekwencji.

Podczas spotkania rozważano możliwość przystosowania różnych obiektów dla potrzeb kina m.in. Tucholską Książnicę (w tym przypadku konieczna byłaby na przykład wymiana foteli na „kinowe” – stare fotele znalazłyby nowe przeznaczenie) oraz zakup projektora, aparatury nagłaśniającej i ekranu.

Po koniecznym przeanalizowaniu kosztów, przy uwzględnieniu istniejących możliwości pozyskania zewnętrznych środków, mogłaby to być w przyszłości wspólna inwestycja samorządów powiatowego i gminy Tuchola.

W najbliższym czasie planowane jest podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie. Jednym z jego elementów będzie powołanie zespołu, który przygotuje propozycję dalszych działań samorządów w tym temacie.

W spotkaniach uczestniczyli: starosta tucholski Michał Mróz, burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego Małgorzata Oller, przewodniczący Rady Miejskiej w Tucholi Paweł Cieślewicz, wiceprzewodniczący rady powiatu Krzysztof Łukaszewicz oraz dyrektor TOK Piotr Mówiński.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook