25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rozmowy z posłem… Eugeniusz Kłopotek (cz2)

2 min read

Posłów PSL miała pierwotnie obowiązywać dyscyplina głosowania przeciwko obywatelskiemu wnioskowi o przeprowadzenie referendum ws. obowiązku szkolnego sześciolatków – taka decyzja zapadła na posiedzeniu klubu.
Z dotychczasowych wypowiedzi ludowców wynikało, że większość posłów klubu PSL opowiada się za głosowaniem przeciwko wnioskowi o przeprowadzenie referendum. Jednak powstały obawy o to, że dwóch posłów Stronnictwa Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski poprą wniosek o referendum i tak właśnie się stało.


Wcześniej Eugeniusz Kłopotek uprzedzał, że zagłosuje w zgodzie z własnym sumieniem tak, żeby w móc spojrzeć w lustro. Wielokrotnie w przeszłości zaznaczał, że nie zmienia publicznie danego słowa.

Problem polskich przedszkoli publicznych jest powszechnie znany. W dużych miastach otrzymanie miejsca w takiej placówce graniczy z cudem. Alternatywa? Tylko jedna – przedszkola prywatne, a to gigantyczny cios w portfel przeciętnego obywatela. Oczywiście, można zastosować w tym wszystkim politykę rodzinną premiera Tuska, z której wynika tylko jedno – Polakom „nie warto się rozmnażać”, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

 

Dziecko to wydatek, którego w obecnej rzeczywistości unieść się nie da. Później jest wyłącznie gorzej, a to za sprawą pomysłów, które nijak mają się do realizacji w życiu, na skutek przerostu ambicji planistów nad możliwościami placówek oświatowych (oczywiście nie wszystkich). Jak postąpić?

To oczywiste, zapytać Naród, a tego boi się każda dominująca przez chwilę władza…

***

______________________

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook