15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Różne oblicza „Kuźni”

1 min read

Czym jest „Kuźnia”? To lokalna restauracja, która znajduje się przy Placu Zamkowym. Słynie z tego, że…, no właśnie, z czego? Już 15 listopada będzie miała swoją wizytówkę, którą przypną jej być może poeci z Borów Tucholskich. Tym samym jak najbardziej uzasadnioną będzie nazwa – „Literacka Kuźnia”. Czy się uda? Czas pokaże.

To spore zaskoczenie dla tych wszystkich, którzy twórczość poetów z Borów dotychczas podziwiali w przyjaznych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Czyżbyśmy mieli do czynienia z próbą swoistego naśladowania działalności bardzo popularnej Kawiarni Literackiej usytuowanej w bydgoskim Domu Kultury „Modraczek”? Pomysł z gruntu nie jest zły, raczej zaskakujący i dziwi tylko, że kultura „wykuwać się będzie” w oparach pieczonych kaczek,  kotletów, drinków i… karaoke.

Lata temu w naszym mieście funkcjonowała już i to z dużym powodzeniem, kawiarenka literacka. Mieściła się w uroczej  „Basztowej”, która zapewniała coś, czego „Kuźnia” nigdy mieć nie będzie – ciepło właścicieli, styl i niepowtarzalny nastrój, zmieszany z wyjątkowym i wszechobecnym aromatem najlepiej parzonej kawy w  tym miasteczku.

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook