23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rozpoczyna się inwentaryzacja hibernujących nietoperzy

1 min read

11-12 lutego br. na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzona zostanie inwentaryzacja hibernujących nietoperzy Ssaki na swe zimowe kryjówki adoptują najczęściej przydomowe piwnice,  również strychy, studnie, szczeliny w ścianach, tunele i przewody wentylacyjne.

Właściciele posesji na terenie których schronienie znalazły nietoperze nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że pod Znalezione obrazy dla zapytania nietoperzich dachem kryją się przedstawiciele zagrożonych wyginięciem ssaków.

Zimujące nietoperze, o ile nie wiszą wprost na gładkiej ścianie dość trudno zauważyć, dlatego trzeba bardzo dokładnie przeszukać każdą szczelinę w potencjalnym miejscu ich występowania, aby je znaleźć

i policzyć.

Pracownicy TPK przy współpracy z dr Mateuszem Ciechanowskim  z Uniwersytetu Gdańskiego już po raz kolejny przeprowadzą zimową akcję liczenia nietoperzy, prosząc jednocześnie mieszkańców parku o telefoniczną informację pod nr 52 3343712 (kontakt Rafał Borzyszkowski) dotyczącą występowania nietoperzy na swojej posesji.

My podpowiadamy, że te wyjątkowo sympatyczne zwierzaki mieszkają również w pobliżu tucholskiego ZAZ-u.

_____________________

(red.)

Mat. parki.kujawsko-pomorskie.pl/tpk

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook