12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TO JUŻ W PIĄTEK! „Rozstrzelać Polaków” – historia, która wstrząsa – niezwykłe zaproszenie na film

1 min read

Do naszej redakcji dotarło niezwykłe zaproszenie, śpieszymy się nim podzielić z naszymi Widzami i Czytelnikami. Przybywajcie tłumnie, to ważne wydarzenie.

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Arcana Historii zaprasza na projekcję, pełnego faktów i emocji, filmu dokumentalnego„Rozstrzelać Polaków”. Dokument przedstawia jedną z  niewielu białych plam w historii polskiego narodu, a mianowicie systemowego wymordowania przez Stalina, pod koniec lat 30 XX w., ponad 100 tys. Polaków zamieszkujących Związek Sowiecki.W spotkaniu będzie brał udział współscenarzysta filmu dr Tomasz Sommer, który jest autorem licznych publikacji prasowych, artykułów naukowych. Jest redaktorem naczelnym tygodnika „Najwyższy Czas!”.

Film dokumentalny opiera się na podstawie badań naukowych dra Tomasza Sommera, który w swojej książce pt. „Operacja antypolska NKWD 1937-1938” dotarł do archiwów sowieckich dokumentujących ludobójstwo komunistów na Polakach.

Po projekcji będzie można nabyć ww. publikację.

Projekcja filmu odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 20.00 w sali multimedialnej mieszczącej się w Książnicy Tucholskiej, ul. Pocztowa 7b, Tuchola.

Wstęp wolny dla wszystkich chętnych, bez żadnych opłat.

Serdecznie zapraszamy.

 


Krzysztof Szulczyk

Wiceprezes

Stowarzyszenia Arcana Historii

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook