28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rusza akcja informacyjna Rodzina 500+ na Kujawach i Pomorzu

2 min read

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął dziś w województwie kujawsko-pomorskim akcję informacyjną programu Rodzina 500 plus w rozszerzonej formule. Od 1 lipca świadczenie będzie przysługiwało również na każde pierwsze dziecko. „To przełomowy program, to inwestycja w polskie rodziny, inwestycja w dzieci” – mówił wojewoda w Toruniu.

„Obecnie w naszym województwie korzysta z tego programu 200 tys. dzieci. Po zmianach, od 1 lipca będzie to blisko 400 tysięcy dzieci i wiele rodzin, które będzie miało możliwość skorzystać z tych środków, inwestować w swoje rodziny, swoje dzieci w ich rozwój oraz w ich przyszłość” – podkreślił przedstawiciel rządu w terenie.

Do rodzin w regionie trafia teraz 1,2 mld zł rocznie z programu Rodzina 500 plus. Od 1 lipca będzie to kwota 2,1 mld zł.

„Jest to pierwszy program, który tak kompleksowo zlikwidował po pierwsze biedę wśród polskich dzieci i dał szansę na ich rozwój. Mamy teraz możliwość oglądania całych rodzin w miejscach turystycznych. Widzimy również jak się rozwija lokalna przedsiębiorczość, bo ona bardzo dużo zyskuje również na tym programie” – tłumaczył podczas konferencji prasowej Mikołaj Bogdanowicz.

Dziś dwa specjalne busy ruszają w teren. W ramach akcji informacyjnej programu Rodzina 500 plus odwiedzą wszystkie 144 gminy w województwie. Celem poruszania się busów po Kujawsko-Pomorskiem jest przekazanie informacji o szczegółach nowego otwarcia tego programu i sposobach złożenia wniosku.

Od 1 lipca będzie możliwość składania wniosków w formie elektronicznej. Każdy bus będzie wyposażony w laptopa, dzięki czemu będzie można uzyskać instrukcję składania właśnie takiego wniosku.

„Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także w formie papierowej, ale szczególnie zachęcamy do tej formy elektronicznej. Przyspieszy to wypłatę świadczeń. Ci którzy złożą te wnioski z początkiem lipca mają szansę na wypłatę tych środków już w miesiącu lipcu. Zachęcam beneficjentów programu, aby korzystać z tych naszych mobilnych punktów informacyjnych w cały województwie” – mówił wojewoda Bogdanowicz.

****

W najbliższą sobotę, 29 czerwca w Mroczy odbędzie się ogólnopolska inauguracja rozszerzonego programu Rodzina 500 plus z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożeny Borys-Szopy.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook