31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rusza Camerimage

2 min read
Polską premierą głośnego obrazu „Ratując pana Banksa” rozpocznie się w Bydgoszczy w najbliższą sobotę (16 listopada) 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. W programie jak zwykle nie tylko pokazy konkursowe, ale także długa lista projekcji specjalnych oraz warsztaty, wystawy i seminaria, a dla bywalców możliwość spotkania z twórcami najciekawszych zjawisk we współczesnym kinie. Samorząd województwa wspiera przegląd finansowo.
***
images– Camerimage to  jeden z najważniejszych w branży i na pewno najciekawszy w swojej dziedzinie festiwal. Cieszymy się, że to właśnie u nas, w województwie kujawsko-pomorskim, wyznaczają sobie doroczne spotkania twórcy i miłośnicy kina. Dobrze się złożyło, że do listy odbywających się w naszym regionie znaczących wydarzeń kulturalnych mogliśmy dołączyć także tę imprezę – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Wpis gospodarza województwa do festiwalowego folderu tutaj.
______o______
Do konkursu głównego o Złotą Żabę zgłoszono czternaście filmów fabularnych, w tym między innymi kameralny polski „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Oprócz tego odbędą się między innymi konkurs pełnometrażowych obrazów dokumentalnych i obrazów w technologii 3D, konkurs wideoklipów oraz czwarta edycja organizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim konkursu „Fundusze europejskie w kadrze”, w którym stają w szranki realizacje promujące wykorzystanie pieniędzy pomocowych Unii Europejskiej w naszym kraju. Czytaj też: Unijna informacja w filmowej pigułceWydarzeniem które 23 listopada zamknie festiwal będzie europejska premiera świeżej produkcji zza oceanu „Sekretne życie Waltera Mitty’ego” Bena Stillera ze zdjęciami Stuarta Dryburgha, w gwiazdorskiej obsadzie.Centrum festiwalowe zlokalizowano w Operze Nowa, tam też odbędzie się znaczna część pokazów. Oprócz tego seanse także w bydgoskim Multikinie, kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki i Kinie Orzeł.

Wszystkie informacje na www.camerimage.pl.

Czytaj też Plus Camerimage i święto kina w Bydgoszczy

Podwójne zaproszenia na Camerimage były nagrodą w naszym konkursie na hasło promujące bydgosko-toruński obszar metropolitalny, ogłoszonym na łamach wydawnictwa „Razem dla BiT”. Lista zwycięzców tutaj

Beata Krzemińska

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook