25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ruszył nabór do programu „Klub”

1 min read

10 tys. zł dla jednosekcyjnego i 15 tys. zł. dla wielosekcyjnego – o tyle mogą od 21 marca wnioskować kluby sportowe z regionu w ramach III edycji rządowego programu „Klub”. Do rozdysponowania resort sportu przeznaczył aż 40 mln zł. O szczegółach przedsięwzięcia mówił dziś w Arenie Toruń wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

20 marca 2018 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Klub”, którego celem jest wsparcie działalności prowadzonej przez lokalne kluby sportowe, stanowiące centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej młodych Polaków. Resort przeznaczył na ten cel 40 mln zł.

Do aplikowania o dofinansowanie zachęcał prezesów klubów sportowych z Kujaw i Pomorza podczas konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Termin składania wniosków upływa z dniem 8 maja br., a pieniądze mogą zostać wykorzystana na podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubów tj. wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego – informował. Zależy mi bardzo, aby do programu zgłaszały się również kluby z mniejszych miejscowości naszego regionu, dlatego apeluję do samorządów – wspólnie zadbajmy o zdrowie kujawsko-pomorskich dzieci i młodzieży, stwórzmy im warunki i infrastrukturę sportową do aktywności już od najmłodszych lat – mówił wojewoda.

 


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook