16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ruszył nabór ofert w 19 ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski konkursach…

5 min read

Ruszył nabór ofert w 19 ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski konkursach na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2016 roku. Planowana suma wsparcia na realizację tego rodzaju przedsięwzięć to ponad 7 milionów złotych. Od tego roku o wsparcie można aplikować za pomocą internetowego generatora wniosków.

Konkursy dotyczą realizacji przedsięwzięć między innymi w zakresie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Część z nich to zadania wieloletnie. Do tej pory zarząd województwa ogłosił 19 konkursów, w których do wykorzystania jest pula ponad 4 milionów złotych. Ogłoszenie kolejnych naborów, między innymi w zakresie sportu, planowane jest wkrótce.

W budżecie województwa na 2016 rok na realizację zadań w trybie pożytku publicznego zarząd województwa zaplanował pulę środków w wysokości 6,8 miliona złotych oraz środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 0,5 miliona złotych.

– Gorąco zachęcam organizacje pozarządowe do aplikowania o środki w naszych konkursach. W naszym regionie uruchamiamy też inne mechanizmy wspierania aktywności ngo-sów. Wielomilionowąpulę środków z kilku unijnych programów przeznaczyliśmy na inicjatywy lokalnych grup działania, czyli partnerstw mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władz, w ramach narzędzia Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (RLKS) – mówi marszałek Piotr Całbecki (więcej o RLKS).

Zarząd województwa ogłosił dotychczas nabór ofert w konkursach:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabór w większości konkursów zakończy się 14 stycznia.

Harmonogram konkursów i szczegółowe informacje

Pełne teksty ogłoszeń konkursowych oraz generator ofert na www.ngo.kujawsko-pomorskie.pl.

____________________

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook