29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Samorządami sterują algorytmy?

2 min read

Od pewnego czasu rządzą nami nie matematyczne, a polityczne algorytmy. Pierwszy raz dostąpiły zaszczytu włamania się do świadomości samorządowców tuż przed ostatnimi wyborami prezydenckimi, kiedy sumy wsparcia rozdawano na gigantycznych (wielkość fizyczna) czekach i to kilka razy, choć wręczane były przez różne osoby.

Już wtedy naszą uwagę przykuł fakt istnienia wspomnianych algorytmów, które TOKiS – PRESS TV postanowił poznać. Prośby o ich przesłanie trafiła do ważnych polityków, a nawet asystentów polityków. Prawie wszyscy obiecali przesłanie wspomnianych wzorów, niestety na tym się skończyło. Co ciekawe, nieświadomie byliśmy w awangardzie dociekających szczegółów, bo inne większe media tematu nie podejmowały.

Teraz sytuacja się powtarza, bo właśnie do samorządów trafiły kolejne pieniądze w kwotach, których genezy nie sposób ustalić. Oczywiście, można być złośliwym i wstępnie stwierdzić, że kto sprzyja partii rządzącej, ta łaskawym okiem spogląda w odpowiednią stronę? Oby nie dostała zeza za trzy lata.

Wzięliśmy te wszystkie szpalty, listy, podsumowania i cele na które wykorzystane zostaną te środki i jesteśmy ciekawi spostrzeżeń Czytelników. Ważne w tym wszystkim jest również to, że samorządy finansujące „pomysły' poszczególnych resortów, stanęły przed widmem ostrych cięć, a być może nawet finansowej zapaści, która zbliża się każdego dnia. I znowu daje o sobie znać polityka rozdawnictwa społecznych pieniędzy zgodnie ze wzorami, ale wbrew rozsądkowi, bo przecież rząd własnych pieniędzy nie ma, no chyba, że tak, jak nasz, cichcem drukuje je na trzy zmiany, nie bacząc na inflację i stosując kreatywną księgowość?

Skąd biorą się te kwotowe rozbieżności? Właściwie można założyć, że algorytm powinien brać pod uwagę i rozróżniać wsie i miasta, ilość mieszkańców, nakłady inwestycyjne, subwencje oświatowe itd. Czy tak się dzieje? Cóż, nikt tego nam nie powie, worem wcześniejszych starań o informacje. To dokładnie tak, jak z ukrywaniem danych dotyczących informacji o tzw. „plandemii”. Informacje są, ale zbiorcze, nikt ich nie zweryfikuje, statystyki można tworzyć dowolnie, co się dzieje każdego dnia, skoro media lokalne takich informacji nie mogą otrzymać.

Informacyjny szwindel trwa?


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook