19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Samorządowcy z Łeby odwiedzili Tucholę, przed nimi, do pokonania, 863 km na… rowerach!

2 min read

W piątek (4.05) do Tucholi przyjechała grupa rowerzystów – samorządowców biorących udział w IV Rowerowym Rajdzie Przyjaźni trzech gmin: miasta Łeby, gminy Nowa Wieś Lęborska i gminy Wicko. Wyprawa miała swój początek 3 maja br. w Łebie, a zakończona zostanie 12 maja br. w czeskiej Pradze. Trasa liczy dokładnie 863 km.

Nasi goście dotarli na rynek w Tucholi przed godz. 10:00. Tu powitał ich burmistrz Tadeusz Kowalski, który opowiedział o historii miasta i jego kulturze. Podzielił się również problemami, z którymi gmina Tuchola boryka się od czasu przejścia przez nasz region ubiegłorocznej nawałnicy.

„W naszej gminie największe straty odnotowaliśmy w lasach. A teraz musimy uporać się też z naprawą dróg zniszczonych przez wywóz drewna” – podkreślił burmistrz. Dodał również, że w ostatnim czasie zorganizowane zostały akcje sadzenia drzew.

„Wspólnie z moimi współpracownikami zasadziliśmy dokładnie 1001 dębów, wśród nich jeden tu na rynku” – zaznaczył burmistrz Tadeusz Kowalski.

Z kolei rowerzyści podzielili się informacjami na temat swojej wyprawy. Jak podkreślają, to rajd wyjątkowy, bo promujący współpracę trzech gmin w duchu wzajemnej równości i przyjaźni.

„Są trzy cele tego rajdu. Pierwszy to promocja naszego regionu, a więc nie tylko Łeby, ale również Nowej Wsi Lęborskiej i gminy Wicko oraz Słowińskiego Parku Narodowego. Drugi cel to wspieranie i pokazywanie aktywnego spędzania wolnego czasu bez nałogów, bez używek. I trzeci to cel charytatywny – przez ten rajd staramy się wesprzeć zbiórkę pieniędzy na rzecz chorego na mukowiscydozę 8-letniego Franka. Jedzie z nami też jego ojciec” – mówił Michał Sałata, podinspektor ds. kultury i sportu UM Łeba.

Na naszych gości czekał też posiłek regeneracyjny. Pyszną polewkę na maślance, swojską drożdżówkę i smaczny napój malinowo-miętowy serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.

Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiamy i życzymy pomyślnego zakończenia rajdu!

Z Tucholi rowerzyści wyruszyli do Torunia. Codzienne relacje z tej wyprawy można śledzić pod adresem http://rajd.leba.eu/


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook