4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ścieżka rowerowa do Bladowa gotowa będzie najdalej do końca września

1 min read

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 240 Chojnice – Świecie poprzez budowę drogi rowerowej na odcinku Bladowo – Tuchola”.

Inwestycja polega na budowie drogi rowerowej o szerokości 2,5 m o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej z dopuszczeniem ruchu pieszych.

Wykonawcą jest firma Burchardt Wojciech Inżynieria Drogowa z Chełmna. Koszt robót budowlanych wynosi 2 041 265,92 zł brutto.

Gmina Tuchola na realizację tej inwestycji uzyskała dofinansowanie o wartości: 765 769,40 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach działania 3.4 „Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych”.

Niestety, nie będzie to ścieżka na miarę XXI wieku, czyli świecąca własnym światłem w dodatku za darmo, a zwyczajna, prawdopodobnie oświetlona tradycyjnymi latarniami. Trudno,ważne, że w ogóle powstanie. Ten fakt można zawdzięczać Burmistrzowi Tucholi, który w ten sposób wykonuje , choć nie musi, zadania marszałka województwa, który w zaniechaniach działań drogowych na terenie naszego powiatu, nie ma sobie równych. Cóż, jest Toruń i długo, długo nic…


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook