27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ŚCIEŻKA PIESZO – ROWEROWA OD ŚLIWIC DO LIŃSKA ZAKOŃCZONA?

2 min read

07 października br. dokonano odbioru końcowego inwestycji pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na odcinku Śliwice – Lińsk”.

Wykonawcą ścieżki była firma „Marbruk” sp. z o.o. Charzykowy.

W ramach projektu wykonano wzdłuż drogi powiatowej ścieżkę z kostki betonowej o długości 2,529 m, szerokości 2 m, zjazdy do posesji z kostki betonowej. Łączna powierzchnia zagospodarowania wynosi 5.538,60 m2. Wartość robót budowlanych wyniosła 924.171,94 zł.

Zgodnie z zawartą umową partnerską Powiat Tucholski jako inwestor złożył wniosek o dofinansowanie projektu oraz zrealizował inwestycję. Powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego, działanie „Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa” osi priorytetowej 4 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w 85 % wartości netto robót, natomiast pozostałe koszty pokryje Gmina Śliwice jako partner projektu.

Źródło – Powiat Tucholski

TOKiS był na miejscu i ma zupełnie inne wrażenia. Ścieżka rzeczywiście istnieje, ale z pewnej perspektywy wygląda tak, jakby budował ją ktoś w pijackim widzie. Jest krzywa, jakby ktoś źle przygotował pod nią podłoże, wygląda jak zdublowana droga na pustyni bez zagospodarowanych poboczy. Kontrastuje z niewiele szerszym odcinkiem drogi, na której wyminięcie samochodu osobowego z ciężarówką stanowi spory wyczyn.

Ze ścieżki prócz pieszych korzystają również… traktorzyści – gospodarze, którzy nie uznają chyba tej inwestycji skracając sobie drogę na pola. Przyglądaliśmy się też lokalnej społeczności pod kątem wykorzystania nowej ścieżki, tłumów nie było. Może dlatego zasadne jest pytanie…, o co tutaj chodzi? Może o zaspokojenie ambicji śliwickich radnych?

Polecamy felieton pt. OSTATNIA SESJA RADY GMINY W ŚLIWICACH, CZYLI… RZECZPOSPOLITA ŚLIWICKA (FELIETON AUTORSKI)

W tekście odnajdziemy nagranie i wielce ciekawy fragment dotyczący inwestycji i zaangażowania w nią powiatu, wygląda to trochę inaczej, niż przedstawia to informacja odnaleziona w witrynie starostwa w Tucholi. Kto ma rację, a kto się wygłupił? Konkluzję pozostawiamy Czytelnikom.

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook