12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sępólno: W centrum miasta płonie TIR z materiałami ropopochodnymi

3 min read

Już od godziny sępoleńscy strażacy walczą z pożarem wielkiej ciężarówki, która przewozi materiały ropopochodne. Płonie naczepa, okolice spowija gęsty, cuchnący charakterystycznie dym. Miejscem wypadku jest ulica Kościuszki, na wysokości sępoleńskiej „Biedronki”, na placu manewrowym zakładu przetwarzającym słomę na eko-brykiety.    W tej chwili do dwóch zastępów ZSP – Sępólno, dołączyły dwie jednostki straży z okolicznych miejscowości. Na miejscu pojawiła się wreszcie Policja, która usunęła gapiów z miejsca zdarzenia. Pożar jest niebezpieczny ze względu na niezwykle łatwopalny materiał, który zakład przetwarza.

W akcji gaszenia pożaru udział bierze także sprzęt firmy, na fotografiach widoczny jest specjalny wózek widłowy, który na co dzień używany jest do innych celów. Walka z żywiołem trwa. Przyczyna pożaru jest jeszcze nieznana, świadkowie twierdzą, że pojazd wjeżdżając na teren firmy już płonął. Istnieje także wersja, że przyczyną były przegrzane hamulce wielkiej ciężarówki. Nie mamy doniesień o ewentualnych ofiarach.

 

Otrzymujemy kolejne zdjęcia od naszego sępoleńskiego korespondenta, jednocześnie powstaje także zapis filmowy, minuta po minucie.

Z ostatniej chwili…

Sytuacja została opanowana, straty na tym etapie są jeszcze nieznane. Pojazd, który się zapalił nie jest w żaden sposób związany z firmą, gdzie rozpoczęła swoją akcję miejscowa Straż Pożarna. Kierowca pechowego pojazdu sam zdecydował o tym, że zjedzie z drogi publicznej w miejsce, gdzie jego ładunek stał się niebezpiecznym. Nie wiedział, że trafia do firmy, której profil produkcji jest ultra niebezpieczny w kontakcie z ogniem. Nasz korespondent cały czas pracuje na miejscu zdarzenia. Pojawiają się już pierwsze media, które rejestrują skutki pożaru, tym razem byliśmy pierwsi, choć nie ma w tym niczego szczególnego.

TOKiS – PRESS PATROL

Fot. Krzysztof.

Materiał przygotowany przy pomocy łączy elektronicznych z wykorzystaniem specjalnego pojazdu TOKiS – PRESS.

Pełna galeria zdjęć znajduje się na naszym profilu Facebooka: https://www.facebook.com/witryna.press

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, znajdą się dzisiaj wieczorem w naszym redakcyjnym blogu.

Informacja dodatkowa…

No i wszystko się już wyjaśniło. Naczepa ciężarówki spłonęła, jej ładunek stanowiła nie jak błędnie podaliśmy materiały ropopochodne, a zwyczajna słoma, która zapaliła się. Samochód przewoził surowiec konkretnie do tego własnie zakładu, a nie jak błędnie podaliśmy przez przypadek zjechał z głównej trasy, aby nie stanowić zagrożenia dla innych użytkowników drogi.

Dzisiaj zmoczone resztki ładunku są usuwane prawdopodobnie do utylizacji i słusznie, samozapłon w takich wypadkach zdarza się, a skutki kolejnego pożaru mogą być tragiczne w skutkach. Bez wątpienia jest to jasny sygnał dla służby p-poż, aby zwaracać baczną uwagę na zakład, który w centrum miasta produkuje „paliwo przyszłości”, jednak obieg informacji kompetencje osób, które udzielały nam odpowiedzi na konkretne pytania w sprawie tego wypadku, są dalekie od doskonałości, a niektórym wręcz wystaje w tej sprawie „słoma z…butów”.

(Autor uzup. m.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook