19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Skarbówka” może w każdej chwili zablokować Twoje konto!

2 min read

Polskie, kolejne rządy, to gotowy materiał na film w stylu mistrza Barei, bo oto dzisiaj w życie weszło nowe, głupie prawo…

„Rzeczpospolita” podaje, że Urząd Skarbowy może zablokować konto bankowe podatnika na okres od 72 godz. nawet do trzech miesięcy. Stanie się tak jeśli system wytypuje rachunek jako podejrzany, a pracownik fiskusa stwierdzi, że blokada zapobiegnie wyłudzeniom podatkowym.

Zwróćmy uwagę na zlepek słów, nie człowiek, a system, może mieć gorszą chwilę, pomylić się i w efekcie ucierpieć może niczemu winny przeciętny obywatel. Pozostać może bez środków do życia przez nawet trzy miesiące. Pozostanie mu kubek, klęcznik i miejsce pod kościołem, o ile nie przepędzi go stamtąd miejscowy pleban.

Kolejne pisowskie głupie prawo ma jeden cel – wygenerowanie pieniędzy, poprzez walkę z oszustwami podatkowymi. Znak to nieomylny, że wszystkie projekty z serii „+” są kosztowne. Cóż, Naród ciągle daje się nabierać na to, że rząd ma jakieś „swoje” pieniądze i w dobroci serca, rozdaje je na lewo i prawo. Otóż zaskoczenie dla tych wszystkich, którzy tak myślą, jest inaczej, wręcz odwrotnie. Kasa świeci pustkami, dług publiczny rośnie i trzeba sobie jakoś radzić, najlepiej złupić swoich.

Oczywiście jest i piękna wymówka, która głosi, że: program analizował będzie przepływ transakcji na kontach, kiedy zarejestruje coś niepokojącego, ma to zasygnalizować. Wtedy rzekomo jakiś anonimowy (zapewne) urzędnik zdecyduje o zablokowaniu konta. Krajowa Administracja Skarbowa podkreśla, że takie przypadki będą szczegółowo badane przez analityka – akurat, wszak może sobie na to pozwolić, ponieważ dysponuje własną policją.

Słowem, każdy obywatel jest winny, każdy jest potencjalnym złodziejem i tylko Państwo jest tym dobrym Wielkim Bratem, który wszystko oceni najtrafniej, kiedy umrzeć też.


(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook