31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Śliwice rozbrzmiewać będą dźwiękiem gitar!

2 min read

imagesGitara, to wyjątkowy instrument, o charakterze melodyczno-harmonicznym, ale również i perkusyjnym – pojawia się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych, sprawdza się  zarówno w akompaniamencie, jak i w grze solowej. Jej wielkimi walorami są  stosunkowo niski koszt oraz łatwość przenoszenia połączone z naturalnym sposobem wydobywania dźwięku. Nic dziwnego, że jest ona bardzo popularna, szczególnie w ruchu amatorskim. Ten wyjątkowy instrument  jest bez wątpienia jednym z najbardziej wszechstronnych.

Dzięki swoim bogatym możliwościom gitara zaistniała w wielu stylach muzycznych – możemy ją usłyszeć zarówno w kameralnych salach filharmonicznych, jak i na wielkich scenach rockowych. Zadziwia też mnogość jej współczesnych odmian – istnieje gitara klasyczna, gitara flamenco, gitara bluesowa, gitara jazzowa, gitara rockowa, gitara fingerstyle itd.

Wsłuchajmy się w dwa utwory w mistrzowskim wykonaniu. W pierwszym główną rolę gra wyłącznie gitara w drugim z włączeniem całego, wyjątkowego… zespołu.

***

Już siódmego grudnia będziemy mieli wielką przyjemność wsłuchiwania się w dźwięk gitar podczas słynnej, śliwickiej „ Gitariady”, która odbędzie się w miejscowym GOK-u.

Uściślijmy…

7 grudnia 2013 r. (sobota)

Sala widowiskowa GOK Śliwice

W programie:

11:00 –  Przesłuchania konkursowe (nagroda główna; nagranie płyty w MG STUDIO Bydgoszcz)
13:00 – Warsztaty dla uczestników konkursu
16:00 – Warsztaty dla Laureatów ( przygotowanie do koncertu)
18:00 – Koncert Laureatów i Mistrzów

 Po koncercie:

Wieczór gitarowy w GOK Śliwice do białego rana.
Wystąpią m.in. Kaja i Wojciech Czerwińscy, „:Ławeczka”, Kazimierz i Maciej Żarscy z Natalią Mathia, „Most”, Dariusz Siciński oraz Szymon Brucki.

_______________ 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook