12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Śliwice. X Gitariada już za nami. Gość specjalny – John Porter

2 min read

Był dobry pomysł, reszta dokonała się sama przy współudziale przedsiębiorczych osób. Efekt? Gitariada, w tym roku to wydarzenie miało już  dziesiątą odsłonę!

Przy pełnej sali, świetnej muzyce i klimatycznym nastroju do historii przeszła dziesiąta edycja „Gitariady”. „Gitariada” to konkurs dla gitarzystów, ale też wieczór poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i kompozycji gitarowych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem „Gitariady” jest Krzysztof Kozłowski członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja” .

Przez wszystkie lata wielkim wsparciem podczas organizacji imprezy służyli mu Ewa i Kazimierz Żarscy. Tegoroczna dziesiąta edycja była niejako podsumowaniem poprzednich lat. Do zaprezentowania się na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach zaproszono wszystkich laureatów „Gitariad”. Nie wszystkim udało się przybyć, ale mieliśmy okazję usłyszeć zwycięzcę IX edycji konkursu Mikołaja Rynkowskiegio, oraz jego poprzedników Januarego Porębskiego , Miłosza Czarnowskiego, i Klaudynę Chabowską. Oprócz laureatów zaproszono także na scenę gitarzystów, którzy współtworzyli „Gitariadę” przez całe dziesięciolecie czyli Kazimierza i Macieja Żarskich. W tegorocznym konkursie startowało 24 uczestników.

Jury przyznało Grand Prix Oliwii Selce, która zdobyła bon na nagranie płyty w studiu nagrań MG STUDIO w Bydgoszczy. Pozostali nagrodzeni to w kategorii do lat 14: I miejsce – Emilia Masalon, II miejsce – Tytus Rozmarynowicz, III miejsce – Jakub Linda. Przyznano także dwa wyróżnienia dla Amelii Zwolińskiej i Feliksa Rozmarynowicza. W kategorii powyżej 14 lat I miejsce zdobyła Oliwia Selka, II miejsce zajął Mateusz Spychalski a III miejsce przyznano Michałowi Kozłowskiemu. Wyróżniono także występ Mirosława Mularskiego. Dla uczczenia jubileuszu Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach i TMZŚ „Knieja” zaprosili wyjątkowego gościa.

Gwiazdą koncertu był John Porter, który niesamowitym brzmieniem gitary oraz charakterystycznym wokalem oczarował publiczność, która po brzegi wypełniła salę widowiskową naszego Ośrodka Kultury. Po świetnym koncercie Johna Portera rozpoczął się jam session. Każdy z gitarzystów mógł zaśpiewać swoje ulubione utwory od ostrych rockowych po nastrojową poezję śpiewaną. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar trwało do północy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

__________________

Mat. GOK – Śliwice

Fot. www.noffice.eu

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook