29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Społeczna, żółta kartka, trafia do trzech kluczowych instytucji?

2 min read

Od kilku tygodni  TOKiS – PRESS prowadzi rozpoznanie w sprawie oceny pracy tucholskiego Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Gminy oraz szpitala. Naszym Czytelnikom zaproponowaliśmy wypełnienie trzech anonimowych ankiet, wyniki są zaskakujące.

Odczucia mieszkańców są od pozytywnych, poprzez umiarkowane, do skrajnych, negatywnych. Tych ostatnich jest najwięcej. images (1)Niestety, nasza społeczność obawia się konsekwencji jakichkolwiek publicznych wypowiedzi. Dlaczego? Czy to mentalność, która pozostała po czasach komuny? A może…, istnieją jakieś podstawy po temu, aby obawiać się ewentualnych „represji” ze strony enigmatycznego, słynnego „tucholskiego układu”? Czy taki istnieje? Trudno powiedzieć, choć rozmówcy są o tym przekonani. W naszym odczuciu tucholskie władze są przeciętne, jak w tysiącach innych „uśpionych gospodarczo i mentalnie” miast i miasteczek.

Tym bardziej widzieliśmy sens w upublicznieniu wyników anonimowej ankiety, która zapewnia wolność wygłaszanych poglądów zawartych w jednym, bezkompromisowym słowie: „tak”, lub „nie”.

Od pięciu lat TOKiS upublicznia relacje z obrad sesji obu samorządów, obserwuje poczynania, błędy i sukcesy władzy. Są to publikacje całkowicie niezależne oparte o niepodważalne fakty udokumentowane w wersji audio i video.  Nasi Czytelnicy, Słuchacze i Widzowie, bez trudu mogą wyrobić sobie zdanie o naszej szarej, powiatowo – miejskiej rzeczywistości. Ocena ich działań jest sprawą bardzo indywidualną. Nawet nie próbujemy tego zmieniać lub modyfikować ubierając w „piękne słówka”, ale warto zastosować w tym procesie prostą statystykę, która jest bardzo ogólnikowa, ponieważ nasza sonda nie jest żadną formą referendum, czy plebiscytu, obliczonego na wysłanie lokalnych włodarzy „na zieloną trawkę”, choć czasami aż „kosiarka świerzbi”.

Poznajmy wyniki dwóch z nich.

Pytanie 1.

 Uogólniając, czy jesteś zadowolony z pracy władz miasta?

33% respondentów odpowiedziało „TAK”

67% respondentów odpowiedziało „NIE”

Pytanie 2.

Uogólniając, czy jesteś zadowolony z pracy władz powiatu?

37% respondentów odpowiedziało „TAK”

63% respondentów odpowiedziało „NIE”

Ostatnia ankieta dotyczyła tucholskiego szpitala, tutaj statystyki są wręcz druzgocące, można je poznać w artykule pt. Pacjent niechcianym dodatkiem? Poszedł TOKiS do szpitala (tucholskiego)

Podsumowując, mamy do czynienia z sytuacją patową, gdzie wyborcy, pomimo swojej aprobaty w wyborach samorządowych  w stosunku do konkretnych kandydatów mają spore wątpliwości do tego, czy się nie pomylili. W odniesieniu do szpitala, udziałowcy Spółki, powinni precyzyjnie rozważyć  sytuację o dokonaniu zmian, gdzie negatywne opinie pacjentów nie pozostawiają złudzeń.

___________________

(red.)

Uwaga! Zaprezentowane statystyki mają charakter bardzo ogólny.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook